СБУ арештувала активи російського депутата на Дніпропетровщині та Херсонщині на понад 180 млн грн

СБУ арештувала активи російського депутата на Дніпропетровщині та Херсонщині на понад 180 млн грн

СБУ арештувала активи російського депутата на Дніпропетровщині та Херсонщині на понад 180 млн грн
Володимир Зотов. Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки України арештувала на Дніпропетровщині та Херсонщині активи заступника голови Бєлгородської обласної думи РФ, власника групи компаній "Агро-Білогір’я" Володимира Зотова. Про це йдеться на Facebook-сторінці СБУ.

За повідомленням, посадовець причетний до фінансування російської збройної агресії проти України.

"Насамперед мова йде про арешт активів підконтрольного Зотову агрохолдингу, який знаходиться на території Дніпропетровської та Херсонської областей. А це виробничі та складські приміщення на площі понад 13 тис. кв. м, 16 автомобілів та майже 4 млн грн на банківських рахунках", – мовиться в повідомленні.

Загальна сума заблокованого майна становить більше ніж 180 мільйонів гривень.

За даними слідства, менше ніж за рік до повномасштабного вторгнення РФ Зотов формально вийшов із співзасновників українського агрохолдингу і "переписав" бізнес на своїх родичів. При цьому він повністю зберіг контроль за діяльністю підприємства, а частину його прибутків спрямовував на підтримку військ РФ.

Крім того, в Росії Зотов розгорнув інформаційну кампанію у якій висвітлював надання гумдопомоги російським військовим на фронті від імені його підприємств. Відповідні повідомлення він розмістив у власному Telegram-каналі та на сторінці у "Вконтакте". Також інформація про допомогу військам РФ розміщена на офіційному сайті його корпорації.

Під час обшуків в офісі підконтрольного Зотову українського агрохолдингу, а також у помешканнях і автомобілях директора та бухгалтера підприємства виявили докази злочинної діяльності чоловіка.

Слідчі повідомили депутату про підозру за статтею 110-2Фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності російського посадовця, який перебуває на території РФ, а також його спільників. Їм загрожує до 10 років ув'язнення.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок