Перед підривом Каховської ГЕС росіяни почали активніше мародерити на Херсонщині — ЦНС

Перед підривом Каховської ГЕС росіяни почали активніше мародерити на Херсонщині — ЦНС

Херсонщина, вид на лівий берег на Олешки
Херсонщина, вид на лівий берег на Олешки. Фото: Влад Мусієнко, Суспільне

Перед тим, як підірвати Каховську ГЕС, російські військові почали активніше мародерити на окупованому лівобережжі Херсонщини. Про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

“Напередодні підриву гідроелектростанції вони почали активніше розкрадати майно та вивозити в бік Криму. Мародерили росіяни не лише на лівобережжі, також окупанти обносили готелі та бази відпочинку в курортних містечках та селах. Зокрема село Стрілкове”, — йдеться у повідомленні.

Також, за даними ЦНС, напередодні теракту посилилися заходи росіян з пошуку українського підпілля.

“Дані події вкотре вказують на те, що росіяни планували підрив Каховської ГЕС та провели низку підготовчих заходів. Зокрема впродовж  весни росіяни систематично евакуйовували свої окупаційні адміністрації з лівобережжя Херсонщини”, — наголошують у ЦНС.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок