Пожежа на сміттєзвалищі у Роменському районі заподіяла майже 1 млн збитків для довкілля

Пожежа на сміттєзвалищі у Роменському районі заподіяла майже 1 млн збитків для довкілля

Пожежа на сміттєзвалищі у Роменському районі заподіяла майже 1 млн збитків для довкілля
Пожежа на сміттєзвалищі у Роменському районі 30.05.23. Фото: ДСНС

30 травня біля с. Пустовійтівка Роменського району на Сумщині сталася пожежа на полігоні твердих побутових відходів. Через пожежу у повітря потрапили речовини, отруйні для людей та навколишнього природного середовища, зазначили у Державній екологічній інспекції.

За інформацією рятувальників, пожежу вони гасили добу, вогонь охопив доволі значну площу сміттєзвалища, яка складала 1 гектар. За даним фактом, на підставі офіційної інформації, фахівці екологічної інспекції нарахували 904 тисячі гривень збитків за неорганізований викид забруднювальних речовин в атмосферне повітря.

Державна екологічна інспекція у Сумській області передала до органів прокуратури розрахунок збитків для долучення його до матеріалів кримінального провадження.

Що відомо про сміттєвий полігон у Пустовійтівці

  • У січні 2013 року Держекоінспекцією було ухвалене рішення про заборону використання цього сміттєзвалища. У 2020 році Окружний адміністративний суд зобов’язав екоінспекцію опломбовувати полігон.
  • Сміттєзвалище біля Пустовійтівки горить не вперше: у серпні 2021 року там теж була пожежа. У грудні 2019 там сталися дві пожежі, які рятувальники гасили кілька днів.
  • Полігон розташований в природоохоронній зоні, поряд із заповідником "Гора Золотуха". У 1937 році геологи під керівництвом Федора Лисенка відкрили у цьому пагорбі поклади нафти. Пізніше також довели, що в цьому місці є поклади кам'яної та калійної солей і гіпсу. Федір Лисенко був розстріляний, його наукові розвідки присвоїли інші вчені. У середині XX століття дослідження на Золотусі припинили, натомість туди почали звозити сміття.
  • У червні 2020 року жителі Пустовійтівки перекривали дорогу, бо не хотіли приєднуватися до Роменської ОТГ. Тоді вони говорили, що протестують в тому числі й проти того, щоб з Ромнів возили сміття на полігон біля Пустовійтівки.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок