Брижинський пояснив, чому вимагав звільнити Атрошенка та засумнівався у фото його трудової

Брижинський пояснив, чому вимагав звільнити Атрошенка та засумнівався у фото його трудової

Доповнено
Брижинський пояснив, чому вимагав звільнити Атрошенка та засумнівався у фото його трудової
ФОТО: Суспільне Чернігів

"Закинули б бездіяльність мені", — начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський пояснив, що не міг не звернутися до суду щодо звільнення з посади міського голови Владислава Атрошенка, оскільки це частина його обов’язків. Коментуючи журналістам свій позов до Чернігівського окружного адміністративного суду, Дмитро Брижинський посилається на закон України "Про правовий режим воєнного стану", який визначає обов'язки військових адміністрацій.

"Начальник військової адміністрації звертається до суду щодо визнання незаконними актами органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконуючого влади, підприємств, установ та організацій, які межують права та інтереси територіальних громад. Якщо я це не буду робити, настане час, коли спитають вже з мене: «Чому я не виконував свої обов'язки», і закинуть мені бездіяльність, тому я зобов'язаний.

Нагадаємо, що Чернігівська МВА, в особі її начальника Дмитра Брижинського, направила скаргу до Мін’юсту та подала до суду на Чернігівську міськраду, в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака та відстороненого керівника міста Владислава Атрошенка через те, що Атрошенко був відстороненим, але продовжував вважатися керівником міськради. Про що свідчив запис в єдиному реєстрі юросіб.

Окружний адмінсуд Чернігова задовольнив позов Брижинського, та зобов'язав виконувача обов’язків голови Ломаку звільнити Атрошенка.

8 червня колишній міський голова Чернігова Владислав Атрошенко у своїх соцмережах виклав ніби-то фото своєї трудової із записом про звільнення. Брижинський назвав це маніпуляцією.

"Ми бачимо копію трудової книжки, на якій зробили запис. Навіть там, де повинен бути згиб, там чітко записані букви. Ми бачимо печатку міської ради, який стоїть без підпису, хоча ми розуміємо, що печатка повинна засвідчувати підпис", — сказав Брижинський.

Суспільне подивилося інформацію про керівника Чернігівської міськради в реєстрі юридичних осіб. Від 7 червня керівником міської ради вказаний вже Олександр Ломако.

Скріншот з реєстру юридичних осіб від 9 червня 2023 року, де керівником міськради вказаний Олександр Ломако
Скріншот з реєстру юридичних осіб від 9 червня 2023 року. ФОТО: скріншот з реєстра юридичних осіб

Скріншот з реєстру юридичних осіб від 5 червня 2023 року
Скріншот з реєстру юридичних осіб від 5 червня 2023 року. ФОТО: скріншот з реєстру юридичних осіб

Також ми направили інформаційний запит з проханням надати копію розпорядження щодо звільнення Владислава Атрошенка з посади.

Нагадаємо, раніше у коментарі Суспільному щодо рішення окружного адмінсуду Олександр Ломако говорив, що міськрада збирається оскаржувати його в шостому апеляційному суді Києва.

Детальніше — у відео:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок