Обміління Каховського водосховища: потенційні загрози для Запорізької області

Обміління Каховського водосховища: потенційні загрози для Запорізької області

Обміління Каховського водосховища: потенційні загрози для Запорізької області
Центральний пляж. Запоріжжя, 7 червня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після підриву російськими військами Каховської ГЕС Дніпро міліє. Про потенційні загрози для жителів Запорізької області та які дослідження вже проводять працівники Запорізького обласного центру з контролю та профілактики хвороб МОЗ України на території області – розповів Суспільному заступник гендиректора центру з досліджень фізичних та хімічних факторів Дмитро Макаров.

Інфекційні хвороби

Серед потенційних загроз, за словами Дмитра Макарова інфекційні хвороби в громадах через брак питної води, а також ботулізм:

"У нас є ризики розповсюдження захворювань, пов'язаних із збільшенням так званих анофелогенних ділянок, на яких відбувається масований виплод комарів. І те, що зараз актуально, – це захворювання на ботулізм. Це пов'язано з масовим мором риби в Каховському водосховищі та потенційним збором її з боку населення".

Гамма-фон

Через проблеми з системою охолодження на ЗАЕС посилений моніторинг гамма-фону. Заміри, за словами Дмитра Макарова, проводять щогодини:

"Поки що результати задовільні. Наш фон не перевищує тих показників, які характерні для звичайного часу".

Мулові відкладення

Серед загроз через обміління Каховського водосховища, – мулові відкладення. Згодом вони будуть підсихати і шкідливі речовини, які там накопичувалися роками, поширюватимуться вітром:

"Там можуть бути не зовсім хороші знахідки. Багато років по Дніпру до Каховки у нас йшли стоки каналізаційні господарсько-побутові, промислові. Потрібно бути готовими, що десь картина, пов'язана із забрудненням і атмосферного повітря також надалі може бути, але подивимось, як розвиватиметься ситуація".

Обміління Каховського водосховища: потенційні загрози для Запорізької області
Дмитро Макаров, заступник гендиректора центру з досліджень фізичних та хімічних факторів. Запоріжжя, 8 червня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Дмитро Макаров зазначає:

На території Запорізької області заборонено купатися ще з квітня минулого року, згідно з рішенням регіональної та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Та деяких людей навіть законодавча заборона не зупиняє. Саме тому, посилюють моніторинг якості води в річці Дніпро,зазначає Дмитро Макаров.

Потенційні загрози після обміління Каховського водосховища для населення Запорізької області
Центральний пляж міста Запоріжжя і оголошення про заборону відвідування прибережних зон. Фото: Офіційний сайт ДУ "ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ"

"Оздоровчий сезон, на жаль, не стартує у 23-му році. Тому, вже законодавчо ми можемо сміливо казати, що купання на сьогоднішній день заборонене. З точки зору здорового глузду, я б також зараз утримався від цих водних процедур".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок