Погрожують звільненням і обмеженнями. У Маріуполі окупанти змушують вчителів отримувати паспорти РФ

Погрожують звільненням і обмеженнями. У Маріуполі окупанти змушують вчителів отримувати паспорти РФ

Погрожують звільненням і обмеженнями. У Маріуполі окупанти змушують вчителів отримувати паспорти РФ
Російська військова техніка на вулицях Маріуполя, 23 квітня 2022 року. AP Photo/Alexei Alexandrov

У Маріупольському районі на Донеччині окупаційна "влада" РФ змушує освітян отримувати російські паспорти, інакше погрожують звільненням з роботи ті іншими обмеженнями. Про це повідомили у Маріупольській міській раді.

За даними міськради, вчителів змушують отримувати російські паспорти, а у разі відмови лякають звільненням.

"Документ підписаний ватажком угрупування "ДНР" Денисом Пушиліним та стосується Нікольського району. Згідно з документом, окупаційним адміністраціям поставлено строк до 10 червня взяти на контроль паспортизацію співробітників освітніх установ", — йдеться у повідомленні.

У міськраді зазначили, це свідчить про те, що люди не бажають за власним бажанням брати паспорти від Росії, тож росіяни змушені вдаватися до адміністративного тиску та шантажу — залякувати звільненням та перспективами залишити без засобів для існування та виживання.

Примусова паспортизація на окупованих територіях

На окупованих територіях Донеччини та Луганщини триває примусова паспортизація РФ. Люди, які залишаються там і відмовляються отримати російський паспорт, стикаються з проблемами при оформленні інших документів, отриманні соціальних виплат та медичної допомоги, також без паспорта ускладняється можливість виїзду з окупації.

Адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова розповідала Суспільному, чим з точки зору українського законодавства загрожує людям отримання паспорта РФ на окупованій території.

Що відомо про примусову паспортизацію на окупованих територіях

  • Путін 27 квітня підписав указ, який передбачає депортацію жителів з окупованих Росією українських територій. У документі вказано, що громадяни України, які живуть на окупованих територіях та вирішили зберегти українське громадянство, можуть жити тут до 1 липня 2024 року. Після цього їх можуть депортувати.
  • У вересні 2022 року РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту. Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.
  • Окупаційна влада так званої "ДНР" заявила, що буде затримувати людей без "паспортів", а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок. Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ. Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО. Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.
  • На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ. Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок