"Були залучені окремі спецгрупи": у ГУР розповіли про знищення окупантами Каховської ГЕС

"Були залучені окремі спецгрупи": у ГУР розповіли про знищення окупантами Каховської ГЕС

Ексклюзивно
"Були залучені окремі спецгрупи": у ГУР розповіли про знищення окупантами Каховської ГЕС
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, фото: УНІАН

Росія застосовувала окремі спеціальні групи для мінування та знищення греблі Каховської гідроелектростанції.

Про це у коментарі Суспільному повідомив речник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

"Про випадковість не йдеться — це цілеспрямований підрив зсередини. Була підкладена вибухівка. Зараз СБУ спільно з іншими органами проводить провадження", — зазначив посадовець.

За його словами, відповідні служби розглядають імовірні сценарії та наслідки підриву ГЕС росіянами. При цьому українська розвідка не вважає, що вибух міг статися через необачність.

"Є імовірні сценарії та наслідки. Це вже другорядне питання. Коли ми стріляємо в голову, теж може статися будь-що", — зауважив представник ГУР.

Юсов також підтвердив попередні дані, наведені українськими посадовцями, щодо причетності до знищення греблі 205 мотострілецької бригади Збройних сил РФ. Водночас на Каховській ГЕС діяли і спеціальні підрозділи російських військ, додав розвідник.

"Те, що озвучувалася Подоляком (радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк — ред.) і Гуменюк (керівниця пресцентру Сил охорони та оборони півдня Наталія Гуменюк — ред.) щодо людей, які робили — це правда. Але окрім підрозділів, що відповідали, були залучені окремі спецгрупи. І на етапі закладення, і на етапі підриву", — пояснив Юсов.

Служба безпеки 9 червня заявила, що дістала підтвердження того, що греблю Каховської гідроелектростанції підірвала російська диверсійна група. Про це свідчить перехоплення телефонної розмови, отримане СБУ.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Норвезькі вчені зафіксували сейсмічні сигнали, які підтверджують що поблизу греблі Каховської гідроелектростанції стався вибух у ніч, коли вона була зруйнована.

На початок