Як в Івано-Франківській обласній лікарні працює кабінет профілактики інсульту

Як в Івано-Франківській обласній лікарні працює кабінет профілактики інсульту

Як в Івано-Франківській обласній лікарні працює кабінет профілактики інсульту
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Від початку 2023 року 80 пацієнтів отримали консультації у кабінеті профілактики інсульту. Його відкрили у січні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Цей проєкт є пілотним у медзакладі, розповіла Суспільному завідувачка відділення цереброваскулярної патології лікарні Галина Хлібейчук.

Кабінет профілактики інсульту
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За її словами, щодня в Івано-Франківській області трапляється приблизно 15 інсультів у людей. Тому профілактика цього захворювання є важливою.

Завідувачка відділення цереброваскулярної патології лікарні Галина Хлібейчук розповідає про кабінет
Завідувачка відділення цереброваскулярної патології лікарні Галина Хлібейчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"В Івано-Франківську — це перший кабінет, аналогів таких немає на сьогодні. Ми скеровували сюди пацієнтів, які проходили лікування в "інсультному" відділенні для повторної консультації. Але тепер бачимо, що почали звертатися люди, які отримали лікування в інших медзакладах, аби переконатися, чи правильно медики назначили профілактику. Ми можемо надати в цьому кабінеті інформацію", — пояснює Галина Хлібейчук.

Буклет із порадами щодо уникнення інсульту
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, найчастіше на інсульт хворіють люди з гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом, нирковою чи печінковою недостатністю, онкологією. З такими захворюваннями, каже лікарка, варто прийти на консультацію та подальше обстеження.

"У цьому кабінеті працює лікар-невропатолог з великим стажем роботи. Він розуміє тих пацієнтів. Я завжди кажу: коли для неврологічного хворого з іншим захворюванням потрібно 15 хвилин, щоб оглянути й розписати лікування, то для інсультного хворого — це мінімум 30 хвилин. Інсультні пацієнти завжди хочуть багато спілкування, погано висловлюють свою думку, не вміють пояснити, якими недугами вони хворіють", — продовжує завідувачка відділення цереброваскулярної патології обласної лікарні.

Записатися на безкоштовний прийом в інсультний кабінет можна, звернувшись у call-центр. Він працює у вівторок, середу й четвер з 9:00 до 15:00.

Тонометр
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Також у цьому кабінеті можна безоплатно отримати препарат для вторинної профілактики інсульту. Його закупив департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обласної військової адміністрації за програмою "Здоров’я населення Прикарпаття", каже Галина Хімейчук. З її слів, для того, щоб запобігти розвиткові інсульту, препарат потрібно приймати тривалий час.

Віталій Заляза з Надвірної приймав ліки після виписки з лікарні лише 10 днів. Це спровокувало повторне захворювання. Зараз чоловік перебуває в обласній клінічній лікарні. Від початку 2023 року у пацієнта — це вже третій інсульт.

Віталій Заляза лікується в обласній клінічній лікарні
Пацієнт Віталій Заляза. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я в січні захворів на інсульт. Пролежав три тижні й через два місяці повторно занедужав. У травні я вийшов з лікарні. Тепер знову потрапив. 10 днів одні таблетки приймав і все. Хто лікувався в Івано-Франківську, то казали, що ці ліки приймали три-чотири місяці. А я що — десять днів тільки одну таблетку пив", — каже Віталій Заляза.

Буклет з порадами щодо харчування при інсульті
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Україні у 2022 році зафіксували приблизно 100 тисяч інсультів, 36% з них — у людей працездатного віку. 20% хворих на інсульт помирають, розповіла завідувачка відділення цереброваскулярної патології лікарні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Галина Хлібейчук. Щоб інформувати людей про небезпеку цієї хвороби, медикиня розробила брошуру-інструкцію "Що таке інсульт?" У ній можна прочитати про перші дії, які необхідно зробити при розвитку інсульту, та про профілактику цього захворювання. Інструкцію можна отримати у кабінеті профілактики інсульту.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок