На сайтах із пошуку роботи зростає кількість вакансій та резюме — Опендатабот

На сайтах із пошуку роботи зростає кількість вакансій та резюме — Опендатабот

Робота за комп'ютером
Жінка за ноутбуком. Фото ілюстративне: Рexels

В Україні відбувається пожвавлення на ринку праці, на сайтах із пошуку роботи зростає кількість вакансій та резюме. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот. Вперше за останні місяці зафіксовано пожвавлення на ринку ІТ. Також зростає кількість нових зареєстрованих бізнесів.

Так, кількість вакансій на сайті Work.ua продовжує рости та у травні сягла 90 тисяч. Наразі кількість пропозицій роботи дещо менша за кількість оголошень у травні 2021 року — на 7%.

Вакансії, графіка Опендатабот
Фото: з сайту Опендатабот

Найбільший приріст пропозицій роботи у травні до квітня стався у таких сферах, як “Будівництво, архітектура” (+21%), “Готельно-ресторанний бізнес, туризм” (+17%) та “Сфера обслуговування” (+15%).

Кількість нових та оновлених резюме становить 366 тисяч — +4% за місяць.

За місяць помітно зросла кількість пропозицій для пенсіонерів (+18%), людей із інвалідністю, ветеранів та студентів (+15%). Роботодавці все еще активно розглядають кандидатів без досвіду — +17% пропозицій роботи за місяць.

“Серед лінійних працівників найбільші зарплати котрий місяць поспіль зберігаються у медіабайєрів (52,5 тисяч). А ось середня зарплата водія-міжнародника скоротилася на 1,5 тисяч грн за місяць — до 40 тисяч. Із зарплатами у 30 тисяч грн у переліку з’явились рихтувальники та ріелтори”, — зазначили аналітики “Опендатабот”.

Жінки шукають роботу активніше за чоловіків. Йдеться про 126 тисяч резюме від жінок проти 96 тисяч резюме чоловіків. У травні резюме чоловіків дещо поменшало.

“Наприкінці навчального року роботу активно шукали студенти та випускники — кількість резюме у віковому сегменті 16-17 років зросла на 48%. Загалом третина кандидатів у пошуку — без досвіду роботи. Трохи більше —35% шукачів — мають поважний досвід у 5+ років”, — йдеться в аналізі “Опендатабот”.
Вакансії, Опендатабот
Фото: з сайту Опендатабот

За даними Djinni, вперше за останні місяці зафіксовано пожвавлення на ринку ІТ. Кількість опублікованих вакансій за місяць зросла на 15%. Водночас кандидатів у пошуку все ще у 9 разів більше, ніж вакансій.

Спостерігається й позитивна динаміка за наймами: у травні зафіксовано 1226 наймів. Це найвищий показник за рік та навіть більше, аніж було у травні 2021.

Більше третини цих наймів — кандидати з досвідом 5 і більше років. Наймів кандидатів без досвіду — 11%.

Вакансії у сфері ай-ті, Опендатабот
Фото: з сайту Опендатабот

За даними аналітиків “Опендатабот”, кількість нових бізнесів продовжує зростати. У травні українці зареєстрували 28,9 тисяч нових ФОПів та 3,6 тисяч нових компаній.

За даними SaaS-платформи для управління бізнесом RemOnline, в травні обсяг замовлень у підприємців у сфері послуг та торгівлі виріс на 14%. Це більше, аніж у було в останній місяць напередодні повномасштабної війни.

“Збільшили обсяг замовлень та перевищили довоєнний рівень в Одесі, Львові та Дніпрі. Лише Харків досі не може вийти на рівень січня 2022 року. Кількість замовлень там знизилася до 74%”, — наголошують у “Опендатабот”.

Найпопулярніші ніші бізнесу серед нових користувачів — рітейл, авто та мобайл.

Також аналітики платформи відзначили, що міжнародні золотовалютні резерви України у травні зросли на 1,3 млрд доларів за місяць.

На початок