Київська влада ініціює звернення до Уряду і Парламенту, щоб на законодавчому рівні врегулювати будівельні норми. Вони мають передбачати обов'язкове і безальтернативне облаштування у новобудовах укриттів та сховищ.
Як повідомив сьогодні, 9 червня, під час брифінгу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, відповідні законодавчі норми мають бути розроблені найближчим часом. За його словами, нині забудовники обходять чинні вимоги обов'язкового оснащення у новобудовах укриттів та сховищ.
"Причина тому – прогалини в чинному законодавстві, яке вимагає передбачити укриття в проекті будівництва або щоб була можливість користуватись сховищем поряд. Так от "або" не повинно бути! До того ж, ДСНС та місцеве самоврядування усунене від процесу прийняття будинків в експлуатацію. До чого це призвело ми бачимо – у фонді захисних споруд практично відсутні новобудови", – пояснює заступник голови КМДА.
Що відомо про перевірку укриттів у столиці
Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.
За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри.
Станом на ранок 9 червня, вже перевірили 91% укриттів, з яких третина не відповідають нормам та вимогам.
Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.
Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.
У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.