Міська влада хоче зобов’язати забудовників оснащувати будинки укриттями та сховищами

Міська влада хоче зобов’язати забудовників оснащувати будинки укриттями та сховищами

Міська влада хоче зобов’язати забудовників оснащувати будинки укриттями та сховищами
Укриття Фото: Уніан (ілюстративне)

Київська влада ініціює звернення до Уряду і Парламенту, щоб на законодавчому рівні врегулювати будівельні норми. Вони мають передбачати обов'язкове і безальтернативне облаштування у новобудовах укриттів та сховищ.

Як повідомив сьогодні, 9 червня, під час брифінгу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, відповідні законодавчі норми мають бути розроблені найближчим часом. За його словами, нині забудовники обходять чинні вимоги обов'язкового оснащення у новобудовах укриттів та сховищ.

"Причина тому – прогалини в чинному законодавстві, яке вимагає передбачити укриття в проекті будівництва або щоб була можливість користуватись сховищем поряд. Так от "або" не повинно бути! До того ж, ДСНС та місцеве самоврядування усунене від процесу прийняття будинків в експлуатацію. До чого це призвело ми бачимо – у фонді захисних споруд практично відсутні новобудови", – пояснює заступник голови КМДА.

Що відомо про перевірку укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри.

Станом на ранок 9 червня, вже перевірили 91% укриттів, з яких третина не відповідають нормам та вимогам.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок