Зеленський: Через підрив Каховської ГЕС ускладнено доступ до питної води для сотень тисяч людей

Зеленський: Через підрив Каховської ГЕС ускладнено доступ до питної води для сотень тисяч людей

Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 5 червня, фото: Офіс президента

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС для сотень тисяч людей у багатьох містах і селах значно ускладнений доступ до питної води.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram.

"З'ясовуємо більше деталей щодо того, якої шкоди Росія завдала цією катастрофою. У понад 40 населених пунктах життя зламане. Для сотень тисяч людей у ​​багатьох містах і селах значно ускладнений доступ до питної води", — йдеться у дописі Володимира Зеленського.

Глава держава наголосив, що РФ повинна відповідати за цей свідомий злочин проти людей, природи та життя як такого.

Зеленський додав, що на всіх рівнях держави та місцевої влади йде робота із порятунку із затоплених районів.

"На всіх рівнях держави та місцевої влади ми працюємо, щоб урятувати якнайбільше людей із затоплених районів. Евакуація триває. Усюди, де можемо витягнути людей із зони затоплення, робимо це", — написав президент України.

Зеленський подякував усім, хто наразі займається евакуацією людей.

"ДСНС, поліція, військові – молодці! Кожен і кожна, хто залучений, я хочу вам подякувати!", — написав президент.

8 червня президент України Володимир Зеленський прибув у Херсонську область і провів Координаційну нараду щодо ліквідації наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

На початок