"Є все необхідне, щоб проводити рятувальну операцію". Гуменюк про обмеження в'їзду волонтерів до Херсона

"Є все необхідне, щоб проводити рятувальну операцію". Гуменюк про обмеження в'їзду волонтерів до Херсона

"Є все необхідне, щоб проводити рятувальну операцію". Гуменюк про обмеження в'їзду волонтерів до Херсона
Херсон, евакуація людей з мікрорайону Корабел, 7 червня 2023 рік. Фото: ДСНС України/Telegram

Волонтерам, які планували брати участь в рятувальній операції, з 9 червня обмежили в'їзд до Херсона. Наразі є все необхідне для порятунку людей, а для проведення таких операцій під обстрілами є свої правила, заявила на брифінгу в Media Center Ukraine керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк.

"Рятувальна операція відбувається фактично на лінії фронту, сповіщати про кількість людей залучених до неї абсолютно недоцільно, як і про кількість техніки. Сил та засобів абсолютно достатньо. Саме тому сьогодні було обмежено прибуття волонтерської допомоги", — сказала Гуменюк

За її словами, операція з евакуації та ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС буде тривати ще кілька днів.

"Для того, щоб не створювати зайвого скупчення людей, не перевантажувати відповідно медичні установи і інші структури, потреба дозувати ту допомогу, яка надходить. Вона ще буде потрібна в наступні дні, коли виснажиться той ресурс, який залучений зараз. Треба зв'язуватись з ОВА, проговорити які види допомоги чи можете надати, залишити свої контакти і бути залученими тоді, коли це максимально необхідно", — додала Гуменюк.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС і затоплення Херсонщини

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці рівень води знизився. Повінь відступила нижче центрального проспекту. Під водою паркова зона, зоопарк, яхт-клуб. Найгірша ситуація у Корсунці. Там все ще затоплені житлові будинки, але рівень води знижується.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок