У Запорізької АЕС є альтернативні джерела підживлення ставка-охолоджувача – Енергоатом

У Запорізької АЕС є альтернативні джерела підживлення ставка-охолоджувача – Енергоатом

У Запорізької АЕС є альтернативні джерела підживлення ставка-охолоджувача – Енергоатом
Запорізька АЕС 17 жовтня 2022 року, фото: AP

Рівень води у ставку-охолоджувачі є достатнім для задоволення потреб станції, проте, як зазначають на підприємстві, у разі необхідності цілком можливо забезпечити водопостачання, навіть, за найнижчих рівнів Каховського водосховища.

Про це сьогодні, 9 червня, повідомили на офіційній сторінці у телеграм-каналі Енергоатому.

Наразі рівень води у Каховському водосховищі досягнув проєктної позначки, так званого, "мертвого" рівня – 13,3 м. Тобто, коли, теоретично, вже неможливо підживлювати систему охолодження від насосів. Разом із тим, як зазначає керівник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, існують альтернативні джерела живлення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС.

"Окрім Каховського водосховища, є ще кілька джерел підживлення ставка-охолоджувача. Це мобільні насосні установки, які можуть бути розгорнуті за необхідності, й останній рубіж – використання підземних свердловин питної води", – йдеться у повідомленні.

В "Енергоатомі" пояснили, як можна охолоджувати ЗАЕС без Каховського водосховища
Голова "Енергоатому" Петро Котін. Голова "Енергоатому" Петро Котін. Фото: Facebook/Петро Котін

Ситуація на Запорізькій АЕС залишається стабільною і контрольованою, попри підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС. Основна загроза для ЗАЕС, за словами керівника НАЕК "Енергоатом", полягає в тому, що російські війська і далі перебувають на станції.

"Своїми діями вони можуть вчинити будь-який черговий злочин, аби значно погіршити ситуацію. Єдиним шляхом досягнення повної безпеки Запорізької АЕС є деокупація, демілітаризація та повернення її під контроль легітимного оператора – Енергоатома", зазначає Петро Котін.

На початок