У Києві вилучатимуть укриття з оренди, якщо до них не буде доступу

У Києві вилучатимуть укриття з оренди, якщо до них не буде доступу

У Києві вилучатимуть укриття з оренди, якщо до них не буде доступу
Ілюстративне. Фото: Віталій Коваль / Telegram

У Києві 27,5% укриттів перебувають у приватній власності. Їх вилучатимуть у власників, якщо люди не зможуть туди потрапити.

Відповідне рішення прийняла Київська міська рада.

"Доступ до них у більшості випадків унеможливлено. Власники або його відновлять, або ці укриття будуть у них вилучені", — розповів секретар Київради Володимир Бондаренко.

Згідно з рішенням, укриття в оренді будуть вилучені протягом 24 годин, якщо орендар перешкоджатиме їх використанню за призначенням.

"До укриттів має бути цілодобовий доступ населення. Також необхідно підтримувати громадський порядок на прилеглих до них територіях, а у комунальних укриттях ще й забезпечити цілодобову охорону", — зазначив він.

Невдовзі мають погодити із столичним ДСНС правила роботи укриттів у приміщеннях з обмеженим доступом, зокрема, шкіл та медичних стаціонарів.

Бондаренко додав, що Київрада направила звернення до Кабміну, аби встановили кримінальну відповідальність за недопуск населення до укриттів будь-якої форми власності.

Що відомо про перевірку укриттів у столиці

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули троє людей: дві жінки і 9-річна дівчинка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінює доступність та базові параметри.

Станом на ранок 9 червня, вже перевірили 91% укриттів, з яких третина не відповідають нормам та вимогам.

Крім того, на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА вирішили сформувати 10 мобільних груп за участі громадських активістів, які перевірятимуть стан укриттів і доступ до них населення.

Спеціальна мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що правоохоронці розслідують можливе розкрадання грошей, які були виділені на ремонт укриттів у столиці.

На початок