На Миколаївщині темп підвищення рівня води стабілізувався— начальник ОВА

На Миколаївщині темп підвищення рівня води стабілізувався— начальник ОВА

На Миколаївщині темп підвищення рівня води стабілізувався— начальник ОВА
Берег річки. Миколаїв, 8 червня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області станом на 9 червня ситуація із підвищенням рівня води стабілізувалась. Через підрив Каховської ГЕС збільшився рівень води в річках Інгулець та Південний Буг. Постраждало 461 домогосподарство, без електропостачання залишаються 2 363 споживача.

Про це в ефірі марафону "Єдині новини" розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, з підтоплених населених пунктів Миколаївщини евакуювали 845 людей.

"Найгірша ситуація щодо підтоплення у Снігурівській та Горохівській громадах, трохи у Березнегуватській громаді. Постраждали 30 населених пунктів і більше 14 тисяч людей перебувають у зоні загрози. Але маємо стабілізацію по всій області. По Миколаєву рівень спадає потроху. По Снігурівці вода зупинилась на рівні 6 метрів 1 сантиметр. Спостерігаємо на 6 метрів зростання, але затоплення на рівні метра. По деяких громадах є затоплені городи. Чекаємо на зменшення рівня води", — сказав начальник Миколаївської ОВА.

Станом на 9 червня триває евакуація жителів підтоплених сіл, працюють рятувальники та поліція.

"У нас розгорнутий додатковий штаб із ліквідації наслідків катастрофи, що працює цілодобово. Він забезпечений питною водою, підвозом. Катери як таксі працюють зараз, через берег людей возять: они машини залишають на цьому березі, а до дому їх на човнах доправляють", — розповів посадовець.

За інформацією Національної поліції, станом на 9 червня внаслідок підтоплення одна людина загинула.

"Чоловік відмовився евакуюватися, наступного дня утонув. Треба з’ясовувати обставини. Можливо це людський фактор, його особистий. Всі можливості були виїхати, як так вийшло, розбираємось", — додав очільник області.

За словами Віталія Кіма, Кабінет міністрів України виділив 274 мільйона гривень на відновлення водозабору, аби уникнути додаткових проблем із водопостачанням в регіоні.

"У нас затоплена Головна насосна станція Управління каналів річки Інгулець через руйнування греблі Каховської ГЕС і є питання із водопостачанням. Зараз пропрацьовуємо, як можна відновити в умовах, коли вода ще не відійшла", — розповів Віталій Кім.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок