Швеція дозволить НАТО базувати війська на своїй території до вступу до Альянсу

Швеція дозволить НАТО базувати війська на своїй території до вступу до Альянсу

Прапор Швеції на будівлі Ригсдагу у Стокгольмі
Прапор Швеції на будівлі Ригсдагу у Стокгольмі, ілюстративне фото: Getty Images

Швеція дозволить НАТО базувати війська на своїй території ще до того, як офіційно приєднається до оборонного альянсу. Про це у п'ятницю, 9 червня, прем'єр-міністр країни Ульф Крістерссон і міністр оборони Пал Йонсон заявили в авторській статті в щоденній газеті Dagens Nyheter.

"Уряд вирішив, що шведські збройні сили можуть провести підготовку з НАТО і країнами-членами Альянсу до майбутніх спільних операцій", — заявили посадовці.

Підготовка може включати тимчасове базування іноземної техніки та персоналу на шведській території.

“Це рішення є чітким сигналом для Росії і зміцнює оборону Швеції”, — йдеться у заяві.

2022 року Швеція подала заявку на вступ до НАТО через вторгнення Росії в Україну, нагадує Dagens Nyheter. Заперечення з боку Туреччини та Угорщини відклали розгляд заявки, і тепер Швеція сподівається приєднатися до саміту НАТО в Литві наступного місяця. Очікується, що президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті особисто.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час візиту в Туреччину за результатами зустрічі із президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом заявив, що уряд Швеції виконав усі свої зобов’язання перед Туреччиною, необхідні для її вступу до складу Північноатлантичного альянсу.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Туреччина 28 червня 2022 року погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

23 січня президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що його країна не підтримає заявку Швеції на вступ у Північноатлантичний альянс через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

4 квітня Фінляндія офіційно стала 31-им членом НАТО. Біля штаб-квартири Альянсу у Брюсселі урочисто підняли прапор Фінляндії.

На початок