Помер капелан з Хмельниччини Дмитро Махота

Помер капелан з Хмельниччини Дмитро Махота

Помер капелан з Хмельниччини Дмитро Махота
Фото: Суспільне Хмельницький

Сьогодні, дев`ятого червня, на 35 році життя помер клірик Хмельницької єпархії Православної Церкви України — протоієрей Дмитро Махота.

Про це повідомляє Хмельницька Єпархія Православної Церкви України.

"Від імені керуючого єпархією єпископа Павла, управління, кліру і всіх, хто поважав і любив покійного, висловлюємо глибоке співчуття родині отця Дмитра з приводу тяжкої втрати люблячого батька, чоловіка і сина... Про розпорядок чину похорону, час і місце поховання буде повідомлено пізніше. Царство Небесне, вічна пам'ять", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про Дмитра Махоту

Капелан з Хмельниччини Дмитро Махота
Капелан з Хмельниччини Дмитро Махота. Фото: Суспільне Хмельницький
  • Дмитро Махота зростав у релігійній родині священника. Батько — Антоній Махота, митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Української православної церкви Київського патріархату, після об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 року — керуючий Хмельницькою єпархією Православної церкви України. Митрополит Антоній (Махота) помер на 55 році життя у березні 2021 року від пневмонії, спричиненої коронавірусною інфекцією.
  • Після закінчення школи у 2005 році Дмитро Махота вступив одразу у два вищих навчальних заклади — Хмельницький національний університет та Луцьку духовну семінарію.
  • У 2013 році, щоб набути духовності та зрозумілості служіння, попросив благословення у Філарета та потрапив у братію Михайлівського Золотоверхого монастиря.
  • У січні 2017 року Дмитро Махота став першим капеланом в Державній прикордонній службі України. Останнім часом обіймав посаду капелана академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок