Україна вже втратила 6,5 кубокілометра води через підрив росіянами Каховської ГЕС — Міндовкілля

Україна вже втратила 6,5 кубокілометра води через підрив росіянами Каховської ГЕС — Міндовкілля

Херсон, район річпорту, ранок 9 червня 2023 р
Херсон, район річпорту, ранок 9 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Україна вже втратила 6,5 кубокілометра води через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, який у складі делегації під головуванням президента відвідав Херсонщину та Миколаївщину.

“Це найбільша екологічна катастрофа з часів Чорнобиля. Щосекунди з Каховського водосховища витікає близько 40 тисяч кубометрів води. Україна вже втратила 6,5 кубокілометрів. Ведемо переговори з ОБСЄ та ЮНЕП щодо роботи їхніх експертів. Потрібне чітке розуміння, як цей акт “відчаю” росіян змінить довкілля, і як ми можемо відновити природу там, де це можливо”, — відзначив Стрілець.

В Міндовкілля повідомили, що представники Державного агентства водних ресурсів та Державної екологічної інспекції постійно залучені до моніторингу стану довкілля на постраждалих територіях. Екоінспектори під обстрілами продовжують роботу над фіксацією та обрахунком збитків довкіллю.

“Поки що маємо перевищення концентрації нафтопродуктів у воді в кілька разів, але триває тенденція до зниження”, — йдеться у повідомленні.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок