На Хмельниччині продовжено нерестову заборону

На Хмельниччині продовжено нерестову заборону

На Хмельниччині продовжено нерестову заборону
Фото: Суспільне/Ілюстративне

На Хмельниччині на річці Дністер продовжили нерестову заборону до 24 червня 2023 року (включно). Таке рішення прийнято через погодні умови та гідрологічний режим у квітні-травні 2023 року.

Відповідний наказ від восьмого червня опублікувало Управління Держрибагентства у Хмельницькій області.

"Середні температури води були нижчими, ніж у попередні роки. Станом на кінець травня в усіх водних об’єктах спостерігалася затримка нересту середньонерестуючих видів риб величина, яких може бути оцінена в 10-15 діб. Для річки Дністер, де сформований унікальний іхтіокомплекс, який включає стабільні популяції пізньонерестуючих видів, що потребують особливої охорони, навпаки основну роль повинна відігравати природоохоронна парадигма, тому терміни нерестової заборони доцільно продовжити до максимальних термінів, які визначені чинними нормативними документами, тобто на 15 діб", — йдеться у повідомлені.

За інформацією Хмельницького рибоохоронного патруля, любительське та спортивне рибальство дозволено.

"В нерестовий період любительське та спортивне рибальство дозволяється з берега за межами нерестовищ з використанням вудки з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном "гарячої лінії": (068) 384-98-10.", — написали у рибпатрулі.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок