Державна програма для розвитку теплиць. Як скористатись жителям Кіровоградщини

Державна програма для розвитку теплиць. Як скористатись жителям Кіровоградщини

Державна програма для розвитку теплиць. Як скористатись жителям Кіровоградщини
Фото: Суспільне Кропивницький

Фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров – перший у Кіровоградській області, хто планує скористатися державною грантовою програмою для розвитку тепличних господарств. Вона працює другий рік, розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської області Валерія Фурманова.

Фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров розпочав займатися тепличним господарством чотири місяці тому — облаштував на полі дві теплиці. Вирощує 10 тисяч саджанців помідорів, підтримує у парниках постійний температурний режим від 18 до 28 градусів. Скільки витратив грошей на облаштування — порахує, як збере врожай.

Скористатися державною програмою для розвитку теплиць на Кіровоградщині планує одна людина. Програма працює другий рік
Теплиця з розсадою помідорів Геннадія Тактарова. Фото: Суспільне Кропивницький

Геннадій Тактаров дізнався про державну програму надання грантів для розвитку теплиць місяць тому. У залежності від розміру теплиці можна отримати два, три з половиною або сім мільйонів гривень. Серед вимог – працевлаштування людей – на гектар теплиці 14 людей, розмір самої теплиці має бути від 0,4 гектара, розповів фермер.

Програму держава реалізує на умовах співфінансування, пояснила керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова: 70% надає держава, 30% – це власні або кредитні гроші людини, яка хоче взяти учать у програмі.

Скільки тепличних господарств у Кіровоградській області

Нині на Кіровоградщині овочі у теплицях вирощують 50 господарств. Протягом повномасштабного вторгнення їх кількість не змінилася, говорить Фурманова. "Є прилаштовані тепличні господарства – там, де фермер сам його пристосував і зробив власноруч цю теплицю. А є господарства, які вирощують у промислових масштабах — це теплиці, куди проведене тепло. Їх небагато, три".

Фермер Геннадій Тактаров планує облаштовувати теплицю для збору врожаю помідорів та огірків взимку. Заявку на участь у державній програмі підтримки тепличних господарств подаватиме восени. Тоді й працевлаштовуватиме людей, поки в теплиці працює він та його помічник.

На початок