Німеччина передасть Словаччині дві системи ППО MANTIS

Німеччина передасть Словаччині дві системи ППО MANTIS

Німеччина передасть Словаччині дві системи ППО MANTIS
Укладання угоди між оборонними відомствами Словаччини та Німеччини, 8 червня 2023 року. Фото: mosr.sk

Міністерство оборони Німеччини уклало угоду зі Словаччиною про безкоштовну передачу двох систем протиповітряної оборони MANTIS малої дальності для захисту східних кордонів країни.

Про це повідомляється на сайті словацького Міністерства оборони.

"Національний директор з оборонних спроможностей Міністерства оборони Словацької Республіки Далібор Паволка підписав сьогодні (8 червня — ред.) зі своїм німецьким колегою Томасом Франкенбергером угоду про дарування між Словаччиною та Федеративною Республікою Німеччина двох систем протиповітряної оборони MANTIS малої дальності, що посилить захист нашого східного кордону з Україною національними та союзницькими можливостями та засобами", — йдеться у повідомленні.

Як підтвердив міністр оборони Словацької Республіки Мартін Скленар, перша з цих систем буде доставлена ​​протягом кількох тижнів. Конкретна дата постачання обговорюється.

Словаччина отримає у користування системи ППО безкоштовно і назавжди задля зміцнення та захисту східного кордону НАТО, частиною якого вона є, зазначається в дописі.

"Пожертвування системи MANTIS Збройним силам Словаччини є результатом позитивної думки союзників щодо нашого відповідального партнерства та довгострокової, невтомної відданості інтересам національної та колективної безпеки", — сказав міністр Скленар.

За словами Далібора Паволки, MANTIS розширить вогневі засоби наземних систем протиповітряної оборони Словацької Республіки та посилить здатність захищати об’єкти оборонної інфраструктури на сході країни.

Кожна з двох систем складається з 6 автоматичних гармат (з можливістю розширення їхньої кількості до 8), 2 сенсорних станцій і командного пункту. Крім того, поставка з Німеччини також включає 3 одиниці оглядових РЛС системи MANTIS з радіусом дії до 100 км та навчання для словацьких солдатів.

"Під патронатом Бундесверу 44 словацьких військовослужбовців зараз навчаються працювати з системою MANTIS і радарами спостереження за повітряним простором на полігоні в Тодендорфі, Німеччина. Після повернення з Німеччини з цією технікою вони виконуватимуть завдання з оборони держави на сході Словаччини", — розповіло словацьке оборонне відомство.

Зенітна система MANTIS — це стаціонарна повністю автоматизована система озброєння, призначена для постійного захисту наземних об’єктів (наприклад, військових баз) від ударів ракет, артилерійських систем, мінометів і безпілотних літальних апаратів. Німеччина розробила MANTIS насамперед для захисту баз в Афганістані, де донедавна діяли німецькі солдати.

На початок