У Слов'янську покинутим тваринам з контактного зоопарку облаштували нові вольєри

У Слов'янську покинутим тваринам з контактного зоопарку облаштували нові вольєри

У Слов'янську покинутим тваринам з контактного зоопарку облаштували нові вольєри
Фото: Суспільне Донбас

У Слов'янську Донецької області облаштували вольєри для тварин із місцевого контактного зоопарку, яких залишив власник. Понад рік комунальники місцевого підприємства "Благоустрій" опікуються залишеними тваринами.

Кобила Венера обживається у своєму новому вольєрі у парку Шовковичному. У березні минулого року її та п'ять десятків тварин напризволяще покинув власник.

"Вони багато часу були голодні, такий рев був у всіх вольєрах. Декілька тижнів до них ніхто не підходив, багато сміття, вони майже не рухались. Але всі вижили, живі здорові", — згадує начальник Слов'янської МВА Вадим Лях.

Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Кінь Венера у парку Шовковичному у Слов'янську на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

Вадим Лях каже про те, що у місті залишились без догляду пів сотні тварин із контактного зоопарку дізнався від знайомого.

"Власник виїхав в Росію, залишив подивитись там якусь людину, яка теж збиралася в евакуацію, там вже не доглядала. І там деякий час тварини були без догляду. Голодні. Тому, подивившись на все це, ми вирішили взяти шефство над тваринами", — каже Вадим Лях.

Начальник Слов'янської МВА Вадим Лях Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Начальник Слов'янської МВА Вадим Лях. Фото: Суспільне Донбас

Нині опікуються тваринами працівники комунального підприємства "Благоустрій". Нещодавно коней, поні та овець перевели до нових вольєрів у парку Шовковичному. Тут облаштували годівниці для тварин, підвели воду.

"Вже рік годуємо їх, вигулюємо і в цьому році вирішили перевезти їх у парк, тому що дуже там тісно, потрібно з ними гуляти, простір потрібен. І зробили такий вольєр в парку Шовковичному. Перевезли коника, поні, ще там вівці. Потім ще ягнята з'являться", — розповів Вадим Лях.

Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Годівниця для тварин у парку Шовковичному у Слов'янську на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Вода для тварин у парку Шовковичному у Слов'янську на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

Олексій Каменєв доглядає тварин, які поки залишаються на території контактного зоопарку. Це — вівці, віслюки, павичі, фазани, кури каже, минулоріч застали тварин бездоглядними, голодними і хворими.

"Кози були здуті, знайшли ветеринара. Підлікували їх. У віслюків були копита, так на вигляд скажеш, що їх взагалі ніколи не обрізали. Підрізали, почистили, зараз вони вже нормально ходять, бо після обрізки вони не могли стояти, суглоби були трошки покручені через те, що копита не підрізалися", — згадує про стан покинутих тварин житель Слов'янська Олексій Каменєв.

Олексій каже, вже є і поповнення серед тварин.

Слов'янськ парк Шовковичний тварини контактний зоопарк
Житель Слов'янська Олексій Каменєв. Фото: Суспільне Донбас

"І з минулого року у нас склалася сім'я і вийшов приплід. Це малайзійська порода Тато Адам, мама Єва, а ось їхнє потомство: чотири дівчинки, їм уже буде у серпні рік", — показує поросяток Олексій Каменєв.

Вадим Лях каже, годувати тварин допомагають місцеві підприємці та небайдужі люди.

Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Вівця у парку Шовковичному у Слов'янську на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Павич у парку Шовковичному у Слов'янську на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

"Місцеві жителі приходять, допомагають. Дають там морковку, яблучка, капусточку листя. Вчора чоловік приходив, каже, працює на нашому ринку, там дуже багато всяких відходів, говорю: будь ласка, приносьте, допомагайте. Діти підходять, дивляться, їм подобається", — каже жителька Слов'янська Любов.

Слов'янськ парк Шовковичний тварини зоопарк
Тварини у парку Шовковичному у Слов'янську на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

За словами Вадима Ляха, у подальших планах — збудувати більше вольєрів та перевезти всіх тварин із території контактного зоопарку до парку Шовковичного.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок