На Херсонщині за добу 15 разів горіло в екосистемах

На Херсонщині за добу 15 разів горіло в екосистемах

На Херсонщині за добу 15 разів горіло в екосистемах
ГУ ДСНС України у Херсонській області

За останню добу на Херсонщині на відкритих територіях зафіксовано 15 випадків загорання сухої трави та сміття.

Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Херсонській області.

До їх гасіння залучались пожежно-рятувальні підрозділи Голопристанського, Новотроїцького, Каланчацького, Скадовського, Великоолександрівського, Каховського, Олешківського, Нововоронцовського, Суворовського, Нижньосірогозького районів, м. Нова Каховка та місцева пожежна охорона с. Зелений Під.

Площа гасіння - 6,06 га.

Що відомо:

  • 17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу".
  • Згідно з цим законом забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років;
  • знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років;
  • випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень.
На початок