Космічні сили США звинуватили у плагіаті емблеми з серіалу Star Trek

Космічні сили США звинуватили у плагіаті емблеми з серіалу Star Trek

Космічні сили США звинуватили у плагіаті емблеми з серіалу Star Trek people.com

Користувачі інтернету помітили, що емблема нещодавно створених Космічних сил США нагадує логотип космічного флоту із популярного американського серіалу Star Trek (Зоряний шлях). У командуванні військової установи відповіли, що їхня символіка має значно давнішу історію.

Девізом Космічних сил, створених за наказом президента Трампа наприкінці 2019 року, є "Semper Supra", що у перекладі з латинської означає "Завжди вище", а логотип являє собою щит у формі грецької літери "дельта". Саме через це емблема стала об'єктом висміювання, оскільки нагадує логотип організації Starfleet з фантастичного серіалу Star Trek, повідомляє The Verge.

Одним із перших ще у січні увагу на схожість логотипів звернув актор Джордж Такеї, який брав участь у зйомках оригінального серіалу.

"Сподіваюсь, ми отримаємо з цього якісь роялті", – написав він у відповідь на допис президента Трампа.

Як зазначили в офіційному Twitter-акаунті підрозділу, космічні організації використовували символіку у вигляді щита ще у 1961 році, в той час, як перший епізод серіалу випустили у 1966-му.

"Уперше дельту використали в космічних організаціях ще у 1961 році, й вона надихнула покоління космічних фахівців", – повідомили у Космічних силах.

Також у командуванні пояснили інші деталі емблеми. Зокрема, у її центрі зображено Полярну зірку, а два шпилі обабіч символізують запуск ракети. Чотири скошених елементи у ніжній частині емблеми являють собою чотири підрозділи збройних сили США, які підтримують космічну місію. Срібна рамка по периметру емблеми означає "оборону і захист", а чорний фон символізує космос.

У Космічних силах США пояснили деталі своєї емблемиtheverge.com

У Космічних силах США пояснили деталі своєї емблеми

"Чорна область втілює величезну темряву глибокого космосу. Декого це може жахати та викликати благоговійний страх, але ми вважаємо за краще шукати в цьому натхнення та протистояти викликам", – зауважується в офіційному акаунті Космічних сил у Twitter.

Космічні сили – шостий вид збройних сил США разом з армією, корпусом морської піхоти, військово-морським флотом, військово-повітряними силами і береговою охороною.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше