"Електронний кабінет Захисника": коли у Києві запрацює новий цифровий сервіс

"Електронний кабінет Захисника": коли у Києві запрацює новий цифровий сервіс

"Електронний кабінет Захисника": коли у Києві запрацює новий цифровий сервіс
Під час презентації "Електронного кабінету Захисника". Київ. 8 червня 2023 р. Фото: КМДА

У Києві презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За допомогою нього можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних. Від соціальних і медичних — до освітніх і допомоги в працевлаштуванні.

Як повідомив у Telegram мер Києва Віталій Кличко, запустити сервіс місто планує до кінця 2023 року.

"Коли наші захисники повертаються додому, всі говорять про одну з головних проблем: щоб підтвердити свій статус, їм треба зібрати безліч документів у купі інстанцій. Саме тому Київ, як сучасне цифрове місто, розробляє та впровадить "Електронний кабінет Захисника", — написав Кличко.

Електронний сервіс працюватиме за принципом "єдиного вікна". За допомогою смартфона або іншого гаджета, не виходячи з дому, можна буде замовити одночасно всі доступні послуги, дізнатися інформацію щодо статусу заявки, а також отримати зворотній зв’язок після її розгляду.

Що відомо про підтримку захисників у Києві

У листопаді минулого року Київська міська рада виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ.

У грудні 2022 року Київрада ухвалила рішення про надання додаткових пільг та соціальних гарантій киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей.

У столиці до Дня захисників і захисниць виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці.

У Києві створили міську координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки захисників та членів їх сімей. Вона об'єднає зусилля депутатів Київради, підприємців і організацій у питанні соціальної захисту військових.

Київрада у березні затвердила міську цільову програму "Підтримка киян–захисників та захисниць України" на 2023-2025 роки. Нею передбачено надання комплексної допомоги містянам, які боронять Україну, їхнім сім'ям та родинам загиблих воїнів.

На початок