Через підрив Каховської ГЕС на Кіровоградщині збільшили кількість перевірок води на наявність збудника холери

Через підрив Каховської ГЕС на Кіровоградщині збільшили кількість перевірок води на наявність збудника холери

Через підрив Каховської ГЕС на Кіровоградщині збільшили кількість перевірок води на наявність збудника холери
Працівниці Центру контролю та профілактики хвороб перевіряють воду у річці на наявність збудників. Фото: Суспільне Кропивницький

Про COVID-19 на Кіровоградщині, перевірки води на наявність збудника холери, випадки хвороби Лайма та сказ у тварин розповіла під час брифінгу головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

"Епідеміологічна ситуація в області спокійна. Але враховуючи велику міграцію населення, ми не можемо виключати завезення збудника будь-якого інфекційного захворювання. Тож ми проводимо епідрозслідування кожного випадку або підозри на епідзахворювання".

За словами Надії Оперчук, найбільша кількість інфекційних захворювань припадає на групу гострих респіраторних вірусних інфекцій. Серед яких COVID-19 та грип.

З п'ять місяців 2023 року в області зареєстрували 184 випадки грипу, у 2022 році за цей період грип не реєстрували.

COVID-19

98% вірусних захворювань — це гострі респіраторні вірусні інфекції. За п'ять місяців 2023 року на них захворіли 65365 людей, серед них COVID-19 підтвердили у 3642.

У 2023 році діти на COVID-19 хворіють більше, ніж торік, каже санлікарка.

У березні 2023 року хворобу підтвердили у 109 дітей, тоді як минулого року — у 53, у квітні — у 121 дитини (минулого року — 25), у травні — 35 (торік — 5).

Щодня в області реєструють 10 випадків COVID-19. На 8 червня на Кіровоградщині хворіють 169 людей, з них дев'ять дітей та четверо медиків. Переважно всі лікуються дома.

Холера

Через підрив Каховської ГЕС на Кіровоградщині збільшили кількість перевірок води на наявність збудника холери. Воду досліджуватимуть двічі на місяць. З початку року зробили 25 досліджень, збудника хвороби не зареєстрували.

Холеру в області востаннє реєстрували у 1994 році — 10 випадків та три в 1995 році.

В Україні — у 2011 році в Маріуполі, там було 33 хворих та 24 носіїв холерного вібріона.

Епіднагляд залишається посиленим, враховуючи велику міграцію населення з Донецької області, де є епідеміологічно небезпечна ситуація, а також з врахуванням ситуації внаслідок руйнування російською армією Каховської ГЕС, де затоплені худобомогильники та сміттєзвалища.

Хвороба Лайма

За п’ять місяців 2023 року зареєстрували 11 випадків хвороби Лайма, серед них одна дитина. Торік — один випадок.

За п'ять місяців дослідили 835 кліщів, 15% з них були інфіковані. Тоді як у 2022 році працівники дослідили 1100 кліщів, з них були інфіковані — 10%.

Від кліщів провели обробку в парках та скверах міста.

Сказ

В області порівняно з минулим роком побільшало випадків сказу серед тварин.

За п'ять місяців 2023 року зареєстрували 26 випадків, торік — сім. Це переважно домашні тварини: дрібна рогата худоба та собаки й коти, сказала Надія Оперчук.

До лікарів звернулися 654 людей, які постраждали від травмування й укусів тварин, 164 людям призначили щеплення проти сказу.

Кір

95% дітей в області щеплені від кору.

У 2023 році в області буде проведена додаткова вакцинація від кору. Щепитимуть тих дітей, хто своєчасно не міг цього зробити, пояснила лікарка. "Перше щеплення від кору проводять дітям в один рік, в шість років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору".

Востаннє захворювання на кір в області реєстрували у 2021 році — це завезений випадок у дорослої людини, сказала санлікарка.

За словами Надії Оперчук, область вакцинами забезпечена.

В області працюють 96 пунктів профілактичного щеплення та три пункти масової вакцинації: у Знам'янці, Бобринці та Світловодську. Також в області діє автобус з проведення вакцинації для населення.

На початок