"Школи готові забезпечити вибір форми навчання дітей": у міськраді розповіли, яким буде наступний навчальний рік

"Школи готові забезпечити вибір форми навчання дітей": у міськраді розповіли, яким буде наступний навчальний рік

"Школи готові забезпечити вибір форми навчання дітей": у міськраді розповіли, яким буде наступний навчальний рік
Ілюстративне фото: Pexels

Навчальний рік в Одесі добіг кінця. Про підсумки та тенденції подальшого освітнього процесу на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa 8 червня розповіла директорка департаменту освіти та науки Одеської міськради Олена Буйневич.

За словами Буйневич, з початку навчального року очно навчалися 10% учнів, до кінця року їхнє число зросло до 30%. Збільшилася і кількість бомбосховищ:

"Якщо порівнювати початок повномасштабного вторгнення і сьогодення, то кількість сховищ зросла в 60 разів. Від нуля (у нас їх взагалі не було) до понад 60 закладів, які працюють очно сьогодні".

Як навчатимуться діти, які виїхали за кордон?

"Діти, які перебувають за межами міста Одеса, за межами України, можуть продовжувати навчатися у закладах освіти дистанційно. Ми чули багато неправдивої інформації, що тих дітей, хто не виходить очно, буде виключено зі списків закладу освіти. Одразу хочу заспокоїти батьків — інформація не відповідає дійсності, і без вашої заяви виключити дитину зі школи не можливо", — пояснила Олена Буйневич.

Вона додала, що наразі проблемою є велика кількість учнів на індивідуальній програмі, які перебувають за кордоном. Вчителів не вистачає, тому дітей будуть об’єднувати їх у групи, розповіла вона:

"Це здебільшого діти, які проживають в країнах, де вимагають відвідувати школи на території цієї країни. Звичайно, нам хотілося б щоб діти, які живуть в інших країнах могли продовжувати навчатися у нас. Але ми змушені виконувати законодавство цих країн і діти поєднують програму освіти і в українській школі, і у школі за кордоном. Є частина дітей яка тимчасово залишила наші заклади освіти. Батьки писали заяви, де прописували «Прошу зберегти місце» і для нас це принципово важливо. Щоб коли закінчиться війна, діти могли повернутися до нашого міста і повернутися до свого класу та своєї школи".

За словами директорки, аби повернутися до свого класу, дитині протягом певного періоду потрібно буде пройти атестацію за тими предметами, яких у неї не було закордоном. Це українська мова, історія України та основні дисципліни, які відрізняються в програмах. Вона закликала батьків користуватися офіційним сайтом департаменту освіти, де є всі уроки від першого вересня і до останнього дзвоника з усіх основних предметів.

Як буде відбуватися дистанційне навчання ?

Олена Буйневич зазначила, що школи готові забезпечити вибором батьків щодо форми навчання дітей. Якщо дітей в паралелі буде достатньо, то буде відкритий клас для дистанційного навчання. Якщо ж охочих буде мало, 3-4 людини, то через територіальні відділи освіти будуть створенні класи, де об'єднають учнів декількох шкіл.

Як буде відбуватися очне навчання ?

"Дуже гостро" сьогодні стоїть питання шкільних укриттів. Олена Буйневич розповіла, як буде відбуватися очне навчання та запевнила, що проблем зі школами не буде:

"У нас є декілька типів закладів освіти і на сьогодні вже всім батькам у всіх школах повинні повідомити, як саме буде вчитися школа. Якщо ви хочете вчитися очно і в вашій школі є укриття — то навчання розпочнеться у вашій школі. Якщо в школі укриття немає — то усі, хто бажає очного навчання, об’єднуються в класи на території сусідньої школи, де таке укриття є. Зі школами потенційної проблеми ми не бачимо.

За результатами опитування, близько 70% батьків хочуть вчитися очно. Таку кількість дітей ми забезпечимо місцями в укриттях. Тобто ми можемо вивести їх на очне навчання. Розуміємо, що ця кількість може змінюватись в залежності від того, яка буде обстановка в місті. Можливо 1 вересня вийде менше дітей, а 1 жовтня їх кількість збільшиться. Але так було і минулого року, ми до цього готові."

Чому одні діти навчатимуться на першій зміні, а інші — на другій?

Олена Буйневич пояснює, що такий формат навчання — це не забаганка департаменту, а необхідність:

"Є вимоги держпродспоживслужби. Діти початкової школи мають бути на першій зміні. Тому що там особливі кабінети. Ми не можемо дітей третього класу посадити в авдиторію старшокласників, бо там завеликі стільці і парти. З першого по п'яті класи — обов'язково перша зміна. Дуже рекомендуємо на першу зміну 9-11 класи, яким здавати зовнішнє тестування. Але якщо ваша дитина навчається у 8 класі, абсолютно нормальним є те, що її запросили навчатися у другу зміну".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок