Новий навчальний рік. У Миколаєві волонтери шукатимуть нове місце для роботи

Новий навчальний рік. У Миколаєві волонтери шукатимуть нове місце для роботи

Новий навчальний рік. У Миколаєві волонтери шукатимуть нове місце для роботи
Приміщення, де працюють волонтери. Миколаїв, 8 червня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві вирішується питання щодо передислокації одного з найбільших волонтерських хабів міста. Понад 50 людей від початку війни допомагають українській армії та населенню прифронтових сіл, виготовляючи маскувальні костюми, ковдри, матраци, спідню білизну, маскувальні сітки тощо. Перед початком навчального року людям треба віднайти нове місце для своєї діяльності, оскільки станом на 8 червня вони працюють у спортивній залі школи.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка закладу загальної середньої освіти №39 Марина Демиденко.

За словами Марини Демиденко, школу планують відкрити для учнів першого вересня. Від початку повномаштабного вторгнення військ Російської Федерації діти тут навчались дистанційно. Будівля школи була порожньою, а у спортивній залі почали працювати волонтери.

"Цю роботу почали мої вчителі разом з нашою колишньою мамою, яка сама військовослужбовець з Донецька, Марією. Потім підтянулися наші теперишні волонтери. Протягом всієї війни наші батьки, всі люди небайдужі, всі ми працювали над нашою перемогою. Але насьогодні так стає, ми радіємо від цього, що діти можуть очно вийти на навчання. Звичайно, ми вже не можемо цю роботу поєднувати з роботою наших волонтерів", — сказала директорка.

Директорка закладу загальної середньої освіти №39 Марина Демиденко
Директорка закладу загальної середньої освіти №39 Марина Демиденко. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Одночасно в цьому приміщенні може перебувати до п’ятдесяти людей. Кожен куток має своє призначення.

Волонтери працюють залі
Волонтери працюють залі. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Марія — переселенка з Луганщини, приходить сюди щодня.

"Спочатку я на сітках сиділа, потім сіла за машинку. Зараз ось матраци робимо. Он набивають хлопці поряд зі мною. Ось цим я займаюсь. Подушечки робимо. Буває різне", — зазначила Марія.

Зі слів волонтерки Наталії, тони текстильної продукції звідси відправили на фронт бійцям, до прифронтових та деокупованих сіл цивільним.

Волонтери в'яжуть сітки
Волонтери в'яжуть сітки. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Дуже багато людей пройшло через наш центр. Дуже багато хлопців військовослужбовців отримали від нас допомогу. Також від нас отримують допомогу і села Херсонщини, і Херсон, і Снігурівка, і Очаків, і Партизанське. Ми весь час курируємо, ми постійно їм допомагаємо", — розповіла волонтерка.

Волонтерка шиє матрац
Волонтерка шиє матрац. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Перший заступник міського голови Віталій Луков говорить, що про ситуацію знає. Але потрібно поточнити у волонтерів, яке саме приміщення та умови їм потрібні. До розв'язання питання залучатимуть приватних осіб або шукатимуть відповідне комунальне приміщення.

"Я запевняю вас і ще раз мотивую себе в тому, що люди, які зараз в школі, які з перших днів моболізувались на підтримку ЗСУ, на захист міста Миколаєва, вони не залишаться на вулиці ні в якому разі. Ми їм обов’язково знайдемо приміщення. Перш за все, ми поспілкуємось з командою волонтерською. Навіть, якщо не буде відгуку від приватних осіб, у місті достатньо приміщень, щоб надати можливість цим людям і надалі допомагати в нашій спільній справі – у справі перемоги", — сказав посадовець.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок