Виправдовували агресію Росії проти України у соцмережі: судитимуть двох львів'янок

Виправдовували агресію Росії проти України у соцмережі: судитимуть двох львів'янок

Виправдовували агресію Росії проти України у соцмережі: судитимуть двох львів'янок
Фото ілюстративне, pexels

На Львівщині судитимуть двох жінок, які мали проросійські погляди та висловлювали їх у забороненій соціальній мережі "Однокласники". Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури.

Розслідування встановило, що з кінця лютого 2022 року обвинувачені, використовуючи власні акаунти в забороненій соцмережі "Однокласники", публічно виправдовували збройну агресію Росії.

"Фігурантами поширювались дописи із зображенням президента РФ, прапорів так званих "Л/ДНР" та текст наступного змісту: "Спасибо за Донецк!!!", "Спасибо за Луганск", "Крым это Россия", "Крым – это начало воссоединения русского народа", — повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури.

Також, 61-річна жителька Львова публікувала матеріали із закликами до вчинення дій з метою зміни меж території України, заперечувала тимчасову окупацію АРК. Ідеологічно обґрунтовувала існування самопроголошених республік.

Як повідомили у пресслужбі Управління СБ у Львівській області, жінки є уродженками Росії. Вони тривалий час проживали на Львівщині та мають українське громадянство.

Обвинувальні акти стосовно двох львів’янок скерували до суду.

Жінкам інкримінують виправдовування та заперечення збройної агресії РФ (ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України) проти України, глорифікацію її учасників. А одній із них також і посягання на територіальну цілісність(ч. 1, 2 ст. 110 КК України) і недоторканність України.

На початок