В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому військовому Миколі Черевку

В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому військовому Миколі Черевку

В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому військовому Миколі Черевку
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківському ліцеї № 5 відкрили пам'ятну дошку бійцю 80 окремої десантно-штурмової бригади Миколі Черевку. Він загинув 25 січня 2023 року на Донеччині. Чоловік воював на фронті з 2015 року, розповіла Суспільному його дружина Марія Черевко.

Микола Черевко любив малювати — оформив декілька закладів у Франківську. Чоловік виховував трьох доньок. Однак, зі слів його дружини Марії, після 24 лютого 2022 року боєць "називав сім'єю свою бригаду".

Анотаційна дошка загиблому військовому Миколі Черевку
Зі слів дружини Миколи Черевка Марії, боєць "називав сім'єю свою бригаду". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Він сказав, що від побратимів нікуди не піде. Тому я хочу, щоб ми запам'ятали його, як справжнього воїна, справжнього героя України, який віддав своє життя, щоб ми могли тут спокійно жити й працювати. Сподіваюся, ми будемо Миколу пам'ятати. Діти, які відвідуватимуть цей заклад, будуть приходити, дивитися на його обличчя, а воно завжди буде усміхнене", — каже Марія Черевко.

Відкриття анотаційної дошки загиблому військовому Миколі Черевку
Відкриття анотаційної дошки загиблому військовому 80 десантно-штурмової бригади Миколі Черевку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами директора ліцею № 5 Ярослава Олексина, Микола Черевко — випускник цього навчального закладу 1990 року.

Анотаційна дошка загиблому військовому Миколі Черевку
Директор ліцею № 5 Івано-Франківської міської ради Ярослав Олексин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Він не чекав повістки з військкомату і розумів, яка небезпека йде на Україну, тому добровільно пішов захищати свою Батьківщину. І, на жаль, віддав найдорожче — своє життя", — ділиться спогадами Ярослав Олексин.

Побратим воїна Юрій згадує Миколу Черевка, як впевненого і надійного товариша.

Відкриття пам'ятної дошки загиблому військовому Миколі Черевку
Побратим Юрій на відкритті анотаційної дошки військовослужбовцю Миколі Черевку. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Друг Кольт (псевдо Миколи Черевка — ред.) завжди постає в пам'яті, як монолітна глиба. Ми були в різних чотахЧота — військове формування, тактичний підрозділ, що входить до складу роти, батареї та складається з 15-45 осіб., але завжди, коли при виконанні завдання в радіоефірі чув голос Кольта, чомусь з'являлася впевненість, що завдання буде виконане успішно. За будь-якої ситуації він завжди зберігав спокій, в його голосі не було якоїсь тривожності чи паніки", — пригадує Юрій.

50-річний Микола Черевко загинув при штурмі позицій російських військових на Донеччині.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок