За ніч рівень води у Херсоні піднявся приблизно на 40 сантиметрів

За ніч рівень води у Херсоні піднявся приблизно на 40 сантиметрів

Ексклюзивно
За ніч рівень води у Херсоні піднявся приблизно на 40 сантиметрів
Херсон, підтоплений Шуменський мікрорайон, 7 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Рівень води у Херсоні продовжує підійматися, але повільніше, ніж минулої доби. Яка ситуація була зранку 8 червня, на третій день після підриву Каховської ГЕС, бачили кореспонденти Суспільного.

Працівники Херсонського і Миколаївського гідрометцентрів цілодобово стежать за рівнем води У Херсоні.

Як розповіла співробітниця Херсонського гідрометцентру з 9 вечора і до п'ятої ранку, вода піднялась всього на 15 сантиметрів з 9 вечора до 5 ранку. За її словами 12 сантиметрів – це мало, а тепер все спадає.

За ніч рівень води у Херсоні піднявся приблизно на 40 сантиметрів
Херсон, Шуменський мікрорайон, підтоплений будинок, 8 червня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Евакуація з підтоплених будинків триває. З 5 ранку в одному з кварталів міста працюють волонтери з Києва, Львова, Ірпеня, Черкас. У Херсоні вони залишатимуться до суботи, але все буде залежати від ситуації, розказала волонтерка з Києва Олена.

"У нас є провізія: ліки та багато води. А також човни. Зоозахисники підвели човни та клітки і будуть допомагати виловлювати тварин. Їх відвозитимуть на Черкащину, там люди вже чекають своїх тварин", – говорить волонтерка.

За ніч рівень води у Херсоні піднявся приблизно на 40 сантиметрів
Херсон, чоловік із собакою чекають на евакуацію, 6 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

На набережну у Парку слави сходяться люди, аби подивитися чи підіймається вода. Херсонець Сергій говорить, по даху видно, що вода піднялась сантиметрів сорок.

За даними ОВА, середній рівень підтоплення на 8 червня – 5,61 метра. Під водою перебуває 600 квадратних кілометрів області, з них 32% — правобережжя та 68% — лівий берег. На правому березі попередньо відомо про 2629 підтоплених будинків. З місць підтоплено евакуйовано 2000 людей.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

З моменту аварії рівень води в Дніпрі підвищився майже на шість метрів, підтоплені 2629 житлових будинків у 20 населених пунктах в правобережної Херсонщини. Евакуація у місті триває.

Тимчасово окуповані Олешки затоплені майже на 90%. Люди рятувались від повені на дахах будинків, вже загинули троє. Окупаційна влада розпочала евакуацію лише надвечір 7 червня.

У Голій Пристані затоплені 196 житлових будинків. Рівень води продовжує зростати щогодини. Російські військові виганяють власників двоповерхових будинків та облаштовують на їх дахах вогневі позиції.

Спостерігається підняття рівня води у річці Інгулець. Підтоплений міст між Бобровим Кутом та Заповітом Калинівської територіальної громади. У Тягинці затоплені два мости, шість вулиць, 73 житлових будинки та 15 частково. У Бургунці — шість осель. В Одрадокам’янці частково підтоплене кладовище та вісім будинків. Між Ольгівкою та Львовим рух неможливий.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок