Білий дім: відповідальність за руйнування Каховської ГЕС — на Росії

Білий дім: відповідальність за руйнування Каховської ГЕС — на Росії

Білий дім: відповідальність за руйнування Каховської ГЕС — на Росії
Речниця Білого дому США Карін Жан-П'єр під час брифінгу 7 червня, 2023 р. Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр. Фото: АР

Відповідальність у руйнуванні Каховської ГЕС на Херсонщині несе Росія. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у Білому домі.

Сполучені Штати тісно співпрацюють з українським урядом, аби з’ясувати, що призвело до катастрофи. Однак у Білому домі наголошують — дамба на час знищення була в руках Росії.

"Ми продовжуємо оцінювати, що сталося. Ми спілкуємося з українцями. Руйнування і спустошення, які ми бачимо, розбивають серце. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти народу України", — повідомила речниця.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок