"Олешки затоплені на 90%" — мер міста Рищук

"Олешки затоплені на 90%" — мер міста Рищук

Підтоплені внаслідок прориву дамби Каховської ГЕС окуповані Олешки, 6 червня 2023
Підтоплені внаслідок прориву дамби Каховської ГЕС окуповані Олешки на лівобережжі Херсонщини, 6 червня 2023 року. Підтоплені внаслідок прориву дамби Каховської ГЕС окуповані Олешки Херсонщина, 6 червня 2023Фото: фейсбук спільнота міста Олешки

Тимчасово окуповане росіянами місто Олешки затоплене мінімум на 90%, а російська окупаційна влада не евакуює людей і не дозволяє їм залишити місто самостійно, говорить міський голова Євген Рищук. Про те, що зараз відбувається в місті Рищук розповів Українському Радіо.

"Олешки затоплені на 90%"

В Олешківській ОТГ до окупації проживало близько 40 тисяч людей. Після окупації залишилося близько восьми тисяч. До громади входить 12 сіл. "Коли вода пішла з Каховської ГЕС, ми дивились, що Херсон підтоплює, але в Олешках і Олешківській громаді було все спокійно. Але оскільки Олешки й населені пункти громади знаходяться не на березі Дніпра, а на берегах його приток, спочатку вода пішла на Херсон, бо він на Дніпрі стоїть, а потім уже по притоках. І вчора (6 червня — ред), десь о першій годині дня, вже у нас було масове підтоплення населених пунктів. Сьогодні у нас є населені пункти, які затоплені на 100%, є які затоплені на 10%. А в тих, що знаходяться трохи далі від ріки, зовсім нічого немає. Відтак Підстепне та Піщанівка затоплені десь на 50%, Козачі Лагері — на 10%, зокрема прибережна берегова лінія й ті домівки, які там стоять. Олешки затоплені десь на 90%, можливо, трохи більше. Тобто в місті дуже мало сухої території", — говорить Євген Рищук.

"Рівень води на вулицях сягає трьох метрів"

"Вода прибуває далі. Але вже є добра новина з Нової Каховки про те, що вода там почала спадати. Тож одна чи дві доби — і вода спадатиме і в Олешках. Інше питання — чи піде вона зовсім на нуль, чи просто впаде рівень? Тому що рівень води сьогодні в місті — 2-3 метри. Домівки затоплені майже під дах. Крім того, місто Олешки має низини. Тож там рівень води піднявся до чотирьох метрів. Тобто ситуація щодо підтоплення тяжка", — каже міський голова.

Підтоплені Олешки внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, Херсонщина, 6 червня 2023 року
Підтоплені Олешки внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, Херсонщина, 6 червня 2023 року. Фото: фейсбук спільнота міста Олешки

"Російська окупаційна влада не евакуює людей"

"Щодо евакуації: ми не можемо там нічого зробити, тому що ми не є на місці, а російська окупаційна влада нічого не робить, щоб евакуювати людей. Вчора (6 червня — ред) вони заявили, що паніки немає й евакуація не потрібна. Потім, вже після обіду, коли в одному з перших сіл, яке почало сильно підтоплювати й громадська зупинка, що стояла на трасі, за декілька годин пішла під воду, людям сказали: "Чекайте, будуть автобуси". Але вони так і не прийшли, немає в мене підтвердження, щоб когось вивезли", — каже Рищук.

"І вчора, і сьогодні мені з деяких населених пунктів пишуть і телефонують, що росіяни не випускають людей, які самі хочуть виїхати. Тож люди з учорашньої ночі сидять на дахах. Крім того, коли росіяни прийшли в місто і в села, вони конфіскували у населення всі плавзасоби. Тобто знайти човни — проблема. Люди знайшли декілька, але весел немає, і вони лопатами гребуть. Вони об'єднуються й один одному допомагають, але це не та допомога, яка повинна бути в таких екстрених ситуаціях. На одному з російських телеграм-каналів, я бачив, як росіяни приїхали, врятували з даху двох людей, зняли відеоролик, як "рятують", і поїхали. На тому все закінчилося", — каже Олешківський міський голова.

"Сміття водою змиє в Чорне море"

"Оскільки каналізації у місті й в селах не було, то стічні ями у людей не робили герметичними, і це буде проблема. Також є проблема зі сміттям, адже в нас 5-10 років тому були сміттєзвалища вздовж берега річки. Можливості його вивезти не було. І якщо воно все попливе по річці, то потрібно буде виловлювати в Чорному морі", — говорить Євген Рищук.

На початок