Пожежа триває другу добу. На Кінбурнській косі, що на Миколаївщині, горить ліс

Пожежа триває другу добу. На Кінбурнській косі, що на Миколаївщині, горить ліс

Пожежа триває другу добу. На Кінбурнській косі, що на Миколаївщині, горить ліс
На карті показано ураження пожежами території національного природного парку "Білобережжя Святослава" за період 24.02.2022 — 23.03.2023. Фото: arcgis.com. Карта моніторингу пожеж у результаті бойових дій

На тимчасово окупованому Кінбурнському півострові вже другу добу триває пожежа в лісових масивах.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця Південного лісового офісу ДП "Ліси України" Марина Шкорубська.

За словами Марини Шкорубської, місцеві жителі передали інформацію про пожежу в лісових масивах на Кінбурнському півострові. Клуби диму також видно з узбережжя Очаківської громади.

"Ми не володіємо достовірною інформацією про причини загоряння. Масштаби такі, що місцеві жителі не можуть впоратися з цим загорянням. Також відомо, що спецтехніка, протипожежні рукави, рюкзаки для гасіння пожежі викрадені окупантами, і вони не мають підручних якихось засобів, зручних для гасіння пожежі", – розповіла речниця Південного лісового офісу ДП "Ліси України" Марина Шкорубська.

Також, за інформацією Південного лісового офісу, до Кінбурнської коси наближається загроза підтоплення від наслідків підриву дамби Каховської ГЕС.

"Існує ймовірність підтоплення 9353 гектарів земель Василівського та Кінбурнського лісництв на півострові. За останньою інформацією, під водою опинилися 1,5 м берегової лінії. Лісові масиви не підтоплені", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про пожежі на Кінбурнській косі

З початку повномасштабного вторгнення військ Росії на територію України на Кінбурнському півострові зафіксували 131 пожежу, яка уразила понад п’ять тисяч гектарів території парку "Білобережжя Святослава". Про це 11 травня повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у Telegram.

За даними Міністерства, через пожежі на території півострова постраждали до чотирьох мільйонів дерев. Остаточно підрахувати збитки внаслідок пожеж можна буде лише після деокупації території.

Що відомо про Кінбурнську косу

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок