Майже рік після евакуації. Як живуть мешканці хоспісу з Сіверська на Львівщині

Майже рік після евакуації. Як живуть мешканці хоспісу з Сіверська на Львівщині

Майже рік після евакуації. Як живуть мешканці хоспісу з Сіверська на Львівщині
Суспільне Львів

На Львівщині у селі Заболотці евакуювали хоспіс з Сіверська. Тут живе 23 людей старшого віку та людей з інвалідністю. У Заболотцях їм виділили приміщення одного з відділень сільської лікарні. У хоспіс мешканці заселилися торік в серпні.

Сергій Коваленко з міста Слов’янськ. Йому 44 роки. Він отримав обмороження через що втратив обидві ноги та пальці на руках.

На Львівщину евакуювали хоспіс з Сіверська
Сергій Коваленко — мешканець хоспісу у Заболотцях. Суспільне Львів

"У мене будинок пошкоджений через приліт, усі вікна повилітали, двері викрутило, дах осколками посікло. Коли почалися морози, у хаті не було газу: мінус на вулиці, мінус і у хаті. Почалось життя дуже складне, спав під трьома ковдрами, одягнений і все одно мерз і це призвело до відмороження і потрапив у лікарню, у лікарні ампутували обидві ноги майже дог пояса і сказали, якщо хочеш жити в тебе одна дорога — поїдеш до Львова", — каже мешканець хоспісу Сергій Коваленко.

У лютому Сергій приїхав до Львова, спочатку був у львівській лікарні, а з квітня живе у хоспісі у селі Заболотці, що на Львівщині. Чоловік каже має дві мрії: аби йому встановили протези і як найшвидше повернутися додому.

"Сподіваюся, що колись знайдуться такі волонтери, які допоможуть мені якось з протезами і щоб була можливість хоч трошки, але пересуватись на протезах. Коли закінчиться війна, буду сподіватися, що вона закінчиться в цю секунду нашою перемогою, то тоді можна буде шукати можливості їхати до рідного міста", — каже мешканець хоспісу у Заболотцях Сергій Коваленко.

У хоспісі у Заболотцях зараз живе 23 людини — усі вони зі східних регіонів. Цей хоспіс евакуювався з Сіверська, разом з іншими мешканцями хоспісу приїхав і Володимир Гордієнко. Чоловік залишися без рідних і потребує догляду.

"Тут дають їсти, все нормально, є телевізор. Він і я телевізор не дивимося. В нього є планшет і у мене є, тільки він зламався", — каже мешканець хоспісу у Заболотцях Володимир Гордієнко.

На Львівщину евакуювали хоспіс з Сіверська
Мешканці хоспісу у Заболотцях. Суспільне Львів

У хоспісі є п’ятиразове харчування. Також за потреби приходить лікар і медсестра, розповідає керівник прихистку Олексій Заморений.

"У нас зараз є 5 повністю лежачих мешканців, 12 маломобільних людей, які пересуваються за допомогою крісла колісного чи милиць, інші ходячі, але все одно потребують догляду", — розповідає керівник хоспісу Олексій Заморений.

На Львівщину евакуювали хоспіс з Сіверська
На Львівщину евакуювали хоспіс з Сіверська. Суспільне Львів

Проживання, догляд та харчування мешканців хоспісу забезпечують коштом благодійних організацій, а також пенсій тих, людей, які там перебувають.

"У деяких людей є пенсії і вони долучають 70 процентів пенсії, щоб ми наглядали, а решта грошей їм повертають і вони можуть користуватися ними так, як бажають", — додає Олексій Заморений.

За словами голови Заболотцівської громади Марії Дискант, від початку повномасштабного вторгнення громада прихистила 600 людей з окупованих та прифронтових територій України. Серед них і з християнського хоспісу з міста Сіверськ.

На початок