У Києві відновлять альтанку в постмодерністському кварталі, яку частково зруйнували

У Києві відновлять альтанку в постмодерністському кварталі, яку частково зруйнували

У Києві відновлять альтанку в постмодерністському кварталі, яку частково зруйнували
Альтанка на Подолі, яку частково зруйнували. Дмитро Соловйов/Facebook

У дворі житлового кварталу на Подолі в Києві планують відновити альтанку, що є частиною архітектурного ансамблю постмодерністських кварталів. Раніше її частково зруйнували комунальники.

Про це розповів засновник проєкту Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов.

Альтанку частково знесли наприкінці жовтня 2022-го. Тоді в Ukrainian Modernism писали, що домовилися з комунальниками, щоб вони не продовжували знесення та обговорили потенційне відновлення.

Однак 2 червня Соловйов повідомив, що альтанку планують повністю знести до кінця червня "у зв'язку з аварійним станом". Тепер засновник проєкту зазначив, що навколо альтанки утворилася ініціативна група, яка планує її відновлювати.

До команди, яка займеться відновленням, увійшли співавтор альтанки та забудови кварталів, архітектор та засновник науково-мистецької платформи "Острів" Юрій Шалацький, архітектор та засновник проєкту Podil Postmodern Борис Медведик, депутатка Київради Ксенія Семенова та сусідська спільнота.

"Ми вже встигли зустрітися з керівництвом району і домовитися, що будемо відновлювати альтанки", — написали в Ukrainian Modernism.

За попередніми підрахунками, на відновлення знадобиться 200 тисяч гривень. Цю суму планують зібрати з пожертв.

Експериментальна житлова забудова чотирьох кварталів на Подолі розташовується біля станції метро "Тараса Шевченка". Її реалізували протягом 1984-1992 років за проєктом архітекторів Юрія Шалацького, Георгія Духовичного, Тетяни Лазаренко, Леоніда Мороза та Ігоря Шпари.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок