Ердоган поговорив із Зеленським і Путіним про вибух на Каховській ГЕС

Ердоган поговорив із Зеленським і Путіним про вибух на Каховській ГЕС

Оновлено
Президент Туреччини Ердоган і президент України Зеленський під час зустрічі у Львові
Президент Туреччини Ердоган і президент України Зеленський під час зустрічі у Львові, Україна, 18 серпня 2022 року. Фото: ОП

Президент Туреччини Реджеп Таіп Ердоган і президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови обговорили ситуацію із руйнуванням Каховської ГЕС. Про це повідомив президент України у Телеграм. Як відзначили у канцелярії турецького президента, Ердоган запропонував створити міжнародну комісію для розслідування катастрофи. Як повідомляється на сайті президента РФ, цього дня Ердоган також мав телефонну розмову із Володимиром Путіним щодо ситуації довкола Каховської ГЕС.

"Розповів про гуманітарні та екологічні наслідки російського теракту на Каховській ГЕС, зокрема про ризики для ЗАЕС. Передав список нагальних потреб України для ліквідації лиха. Голос Туреччини важливий, коли йдеться про виведення окупаційних військ з української території. А також про повернення наших незаконно ув’язнених, зокрема кримських татар, і продовження й розширення зернової ініціативи", — наголосив Зеленський.

Що кажуть у Туреччині про розмову Зеленського і Ердогана

Як повідомляє TRT Haber з посиланням на службу з питань комунікацій турецького лідера, Ердоган запропонував стоврити міжнародну комісію для розслідування вибуху на Каховській ГЕС.

“Президент Ердоган заявив, що для детального розслідування вибуху на Каховській греблі може бути створена комісія за участю експертів сторін, що воюють, Організації Об'єднаних Націй та міжнародного співтовариства, включаючи Туреччину”, — йдеться у повідомленні.

Ердоган також висловив думку, що можна було би застосувати метод переговорів, як у випадку з "зерновим коридором". За його словами, “Туреччина готова зробити все можливе в цьому питанні”.

Президент Туреччини також наголосив, що “не вдасться запобігти гуманітарним втратам щодня, доки триватимуть конфлікти”. Тому, за його словами, ідея повернення до переговорів має переважати, пише видання.

“Президент Ердоган заявив, що рішуче продовжуватиме свої зусилля для встановлення справедливого миру”, — йдеться у повідомленні.

Що кажуть у Росії про розмову Ердогана і Путіна щодо Каховської ГЕС

Крім того, 7 червня президент Туреччини Реджеп Таіп Ердоган мав телефонну розмову і з президентом Росії Володимиром Путіним. З ним він також обговорив питання Каховської ГЕС, зазначається на сайті президента РФ.

Пресслужба Кремля заявила, що у розмові з Ердоганом Путін заявив, що — цитуємо — “київська влада з подачі своїх західних кураторів, як і раніше, робить небезпечну ставку на ескалацію бойових дій, здійснює військові злочини, відкрито використовує терористичні методи, організовує диверсії на російській території”.

Як приклад Путін навів “варварську акцію з руйнування Каховської ГЕС у Херсонській області, що призвела до масштабної екологічної та гуманітарної катастрофи”.

Що кажуть у Туреччині про розмову Ердогана і Путіна

Як повідомляє TRT Haber, згідно із заявою, зробленою Президією з питань комунікацій, під час зустрічі обговорювався розвиток подій у російсько-українській війні.

“Під час зустрічі президент Ердоган заявив, що важливо, щоб всебічне розслідування вибуху на Каховській греблі було проведене таким чином, щоб не залишилося місця для сумнівів”, — йдеться у повідомленні.

Ердоган заявив, що комісія може бути створена за участю російських та українських експертів, Організації Об'єднаних Націй та міжнародної спільноти, включаючи Туреччину. Він сказав, що Туреччина готова зробити свій внесок у цьому контексті.

Також Ердоган і Путін обговорили питання продовження дії “зернової угоди”, інформує турецька сторона.

“Президент Ердоган зазначив, що угода, яку вони створили спільними зусиллями, відіграє життєво важливу роль у запобіганні глобальній продовольчій кризі. Президент Ердоган також заявив, що бачить користь у продовженні консультацій з Організацією Об'єднаних Націй з метою усунення перешкод для експорту російського зерна та добрив”, — йдеться у повідомленні.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

На початок