Боррель прокоментував позицію Бразилії щодо України і обрання Словенії непостійним членом Радбезу ООН

Боррель прокоментував позицію Бразилії щодо України і обрання Словенії непостійним членом Радбезу ООН

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час виступу у Європейському парламенті у Стразбурзі, 18 квітня 2023 рік, фото: AP

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на брифінгу 7 червня, прокоментував позицію Бразилії щодо України і заявив, що країни Латинської Америки підтримали Україну на засіданні Радбезу ООН.

"Подивіться на голоси в ООН. Подивіться, як Латинська Америка проголосувала там порівняно з будь-яким іншим регіоном світу. Засудження та неприйняття вторгнення Росії в Україну було там сильнішим, ніж деінде", — наголосив Боррель.

Ситуацію з Бразилією він назвав "конкретним випадком".

"Я дуже чітко бачив, що під час останнього голосування в Організації Об'єднаних Націй вони продемонстрували неприйняття цього вторгнення. Іноді виникали розбіжності, які потім уточнювалися. Я думаю, що в цілому було бажання знайти мирне рішення. І тому це бажання дуже вітається. За умови, що нападник і жертва не ставляться в однакові умови. Я не думаю, що вони коли-небудь намагалися це зробити", — додав голова європейської дипломатії.

Коментуючи обрання Словенії непостійним членом Ради Безпеки ООН, Боррель сказав: “У нас останнім часом не так багато хороших новин. Добре, що є питання пов'язані з чимось, що ми повинні святкувати”.

За його словами, потрібно відзначити, що Словенія спершу захотіла стати кандидатом і змагатися з Білоруссю. Він додав, що йдеться про надзвичайно хороший результат, який говорить сам за себе. Це означає, що світова спільнота надає перевагу такій країні, як Словенія, яка є вільною і демократичною країною, аніж Білорусі, в якій режим Лукашенка не відповідає цим двом характеристикам, заявив Боррель.

“Я вважаю, що це велика перемога і чудовий результат. Люди вважають за краще мати в Раді Безпеки країни, які представляють наші цінності, які є універсальними цінностями. Тож вітаю Словенію, я впевнений, що вона зробить важливий внесок у роботу Радбезу”, — сказав дипломат.

Що відомо про позицію Бразилії щодо війни в Україні

Раніше президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що президент України Володимир Зеленський "не може хотіти всього", і запропонував Києву поступитися Росії Кримом, аби закінчити війну.

В Офісі президента України своєю чергою нещодавно заявили, що Україна готова розпочати перемовини щодо Криму з Російської Федерацією, якщо Сили оборони в межах контрнаступу вийдуть на адміністративний кордон півострова.

У квітні Лула да Сілва під час візиту в ОАЕ закликав світ створити аналог групи країн G20 для закінчення війни в Україні. За його словами, Україна, Росія та інші країни мають приєднатися до "політичної G20", щоб спробувати покласти край війні.

На початок