Миколаїв та Ощадбанк об'єднають зусилля для розвитку бізнесу: підписано Меморандум про співпрацю

Миколаїв та Ощадбанк об'єднають зусилля для розвитку бізнесу: підписано Меморандум про співпрацю

Миколаїв та Ощадбанк об'єднають зусилля для розвитку бізнесу: підписано Меморандум про співпрацю
Начальник Миколаївська ОВА Віталій Кім та голова правління Ощадбанку Сергій Наумов підписали Меморандум, 6 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім та голова правління Ощадбанку Сергій Наумов у Миколаєві 6 червня підписали Меморандум про співпрацю щодо сприяння розвитку місцевого бізнесу.

З місця подій повідомляють кореспонденти Суспільного.

За словами Віталія Кіма, через те, що Миколаїв розташовувався у зоні, що була в тридцяти кілометрах до лінії фронту, область не мала таких же рівних умов для розвитку, як регіони, які далекі від воєнних дій. Частина бізнесу була змушена переїхати або навіть закритися.

"Ми є воюючою прифронтовою областю, тому ризики, які банки не могли приймати в порядку видачі кредитів, це було основною проблемою для наших аграріїв. Є певні зміни на рівні уряду. Є прохання до Ощадбанку, який відреагував",— розповідає Віталій Кім.

Миколаїв та Ощадбанк об'єднують зусилля для розвитку бізнесу: підписано Меморандум про співпрацю
Начальник Миколаївська ОВА Віталій Кім та голова правління Ощадбанку Сергій Наумов під час підписання Меморандуму, 6 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Ощадбанк реалізовує державну програму "П'ять-Сім-Дев'ять" в Миколаївській області, спрямовану на підтримку аграріїв та малого і середнього бізнесу.

"Що стосується Миколаївської області, ми розробили окремо свою обласну програму підтримку малого та середнього бізнесу. Ми плануємо на перших етапах виділити 10 мільйонів гривень на підтримку малого та середнього бізнесу. Є обмеження там 200-300 тисяч гривень, які ми видаємо на кожного підприємця, бо це підтримка саме малого бізнесу",— розповів Віталій Кім.

Сергій Наумов розповів, що Ощадбанк має стратегію роботи в умовах воєнного часу, яка передбачає продовження фінансування попри складні умови.

"Ми тут для того, щоб об'єднати не тільки бізнес, а об'єднати різні міжнародні іноземні програми для того, щоб підтримувати бізнес. Торік ми надали близько 12 мільярдів кредитів малому та середньому бізнесу. Ми маємо програми, які дозволяють нам фінансувати дешевше, також є гранти.",— сказав Сергій Наумов.

Миколаїв та Ощадбанк об'єднують зусилля для розвитку бізнесу: підписано Меморандум про співпрацю
Начальник Миколаївська ОВА Віталій Кім та голова правління Ощадбанку Сергій Наумов. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Сергій Наумов розповів, що 6 червня презентували спільну програму з Фондом розвитку підприємництва, в рамках якої надаватимуться гранти. Ощадбанк буде підтримувати виконання цієї програми, надаючи фінансову підтримку для реалізації проєктів.

"Це програма, розрахована на три мільйони євро і гранти чотири тисячі євро для того, щоб відновити бізнес. Тому сьогодні ми все це привезли до Миколаєва. Це буде вже восьмий меморандум",— розповідає Сергій Наумов.

Державний банк також реалізує подібні програми в Закарпатській, Чернівецькій та Львівській областях.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок