В "Укрводоканалекології" розповіли, скільки в Україні зруйновано водопроводів та каналізаційних мереж через війну

В "Укрводоканалекології" розповіли, скільки в Україні зруйновано водопроводів та каналізаційних мереж через війну

Президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький
Президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький. Фото: Дмитро Новицький/Facebook

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні зруйновано понад 800 кілометрів водопровідних та 244 кілометри каналізаційних мереж, а також знищено або пошкоджено близько 70 насосних станцій та 23 очисні споруди.

Про це на брифінгу сказав президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький.

"Без урахування ситуації з Каховською ГЕС, близько 5 млн українців не мають доступу до питної води. Ще 70% населення – постійно перебувають під загрозою залишитись без води. Зумовлено це російською агресією, яка завдала значних руйнувань галузі водопостачання та водовідведення. Вже зруйновано понад 800 кілометрів водопровідних та 244 кілометри каналізаційних мереж", — сказав Дмитро Новицький.

Він також додав, що частково пошкоджено або знищено близько 70 насосних станцій та 23 очисні споруди.

За його словами, основні проблеми, з якими стикнулись водопостачальні підприємства, стосувалися також порушення логістичних ланцюжків, здорожчання електроенергії, мастильних матеріалів, реагентів, відпливу кадрів, економічно необґрунтованого тарифу та відсутності державної допомоги, а також недоотримання коштів водоканалами через від'їзд споживачів.

Президент Асоціації "Укрводоканалекологія" вважає, що зараз галузь потребує підтримки, адже процес відновлення зруйнованої інфраструктури буде складним, потребуватиме часу для проектування, пошуку нових підходів та джерел фінансування.

"Стратегія водопровідної галузі має включати технічне переоснащення водоканалів, зміну політики тарифоутворення, впровадження директив ЄС та інтеграцію українського законодавства з європейським. Також вона повинна враховувати нові реалії та потреби, стати невід’ємною частиною загального плану відновлення України, а також втілюватись у співпраці з органами влади", — підкреслив Дмитро Новицький.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

На початок