На Бахмутському напрямку Сили оборони перейшли в наступ — Маляр

На Бахмутському напрямку Сили оборони перейшли в наступ — Маляр

Бахмут, ЗСУ, війна
Німецька самохідна установка Panzerhaubitze 2000 поблизу Бахмута, 27 травня 2023 року. Фото: AP/Efrem Lukatsky

Епіцентром бойових дій залишається схід. На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"За добу, що минула, маємо просування на різних ділянках Бахмутського напрямку від 200 до 1100 метрів. Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту", — написала вона у Телеграм.

За словами Маляр, "вагнерівці" залишаються подекуди у тилових підрозділах. Станом на зараз бойові дії веде регулярна армія РФ, пускати в дію десантно-штурмові загони.

Заступниця міністра пояснила, що так довго тримати оборону Бахмутського напрямку та зараз на ньому наступати вдається в тому числі завдяки заздалегідь підготовленим укріпленням.

"Вся місцевість довкола — це фактично укріпрайон. Готувалось укріплення завчасно силами наших військ та місцевих військових адміністрацій. Будували капітально", — зазначила вона.

Що відомо про бої за Бахмут

Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).

Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

Як повідомляв генерал Сирський, українська армія взяла Бахмут в напівоточення, контроль над незначною частиною Бахмута надає можливість входу в місто в разі зміни обстановки.

Війська Оперативно стратегічного угруповання військ "Хортиця" наступають на східному фронті. На двох напрямках з різних боків Бахмута ЗСУ просунулись вперед на понад півтора кілометра, повідомили в Міноборони. Бахмутський напрямок залишається епіцентром бойових дій, ЗСУ продовжують займати панівні висоти навколо міста, армія РФ в обороні.

Із вересня 2022 року Росія втратила у Бахмуті 22 тисячі 816 вояк, це у 7,5 разів більше військових, ніж Україна, повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов.

На початок