"Збірна має бути більш агресивною, ніж проти Англії". Перша пресконференція Сергія Реброва як тренера України

"Збірна має бути більш агресивною, ніж проти Англії". Перша пресконференція Сергія Реброва як тренера України

"Збірна має бути більш агресивною, ніж проти Англії". Перша пресконференція Сергія Реброва як тренера України
Сергій Ребров. Фото: УАФ

Що сказав новий тренер команди.

Збірна України назвала нового головного тренера команди. Ним став Сергій Ребров, з яким УАФ підписала трирічний контракт.

Ребров очолив збірну України після того, як у нього закінчився контракт з "Аль-Айном" із ОАЕ. Перед цим УАФ вела з ним перемовини ще у серпні 2021 року, однак не змогла досягти домовленості щодо його роботи з національною командою.

Після представлення Реброва новий головний тренер дав пресконференцію ЗМІ, у якій розповів про деталі контракту, хто увійде до його штабу, а також про поточний кадровий стан команди.

 • Про два роки перемовин щодо роботи в збірній Україні

"Може, це ви мене чекали два роки. Я чув про зацікавленість від збірної України, але мав контракт з ["Аль-Айном"]. Він закінчився, і я маю можливість вирішувати свою долю. Коли в мене немає контракту, можу підписати [угоду] зі збірною України".

 • Про формування інституту збірних
"Щодо інституту збірних - роботодавець має вирішувати, які функції він вкладає у мене. Якщо він хоче, щоб я це робив - буду, це моя країна. Робив це у "Динамо", і вважаю, що це важливо для всіх національних збірних. Якщо хочеш, щоб гравець прогресував від однієї вікової категорії до іншої, він має працювати у тій ж структурі".
 • Хто з гравців молодіжної збірної України може поїхати на Євро-2023

"Я не вважаю, що футболісти зараз напряжені. Особливо Ілля Забарний, який не грав довгий час. Впевнений, що Ілля, якщо будь-який тренер збірної запропонує йому грати, він не відмовиться. Про інші запитання - останні пів року журналісти створювали цю атмосферу, не я. Ці чутки про одного чи іншого тренера. Ще раз кажу: в мене був контракт, я його допрацював, і радий, що очолив збірну України. Що буде далі - подивимося.

Сергій Ребров в "Аль-Айні"
Сергій Ребров в "Аль-Айні". Фото: ФК "Аль-Айн"

Щодо вибору гравців - спілкувався з Русланом Ротанем щодо гравців, які поїдуть до молодіжної збірної. Вважаю, що, по-перше, треба зрозуміти, яка збірна більш важлива, подивимося. А якщо думати, що проти Мальти можна грати будь-яким складом - так ми грали у 2017 роціУ 2017 році Україна програла товариський матч Мальті з рахунком 0:1.. Тому, вважаю, що маємо зосередитися на національній збірній. Вони [молодіжна команда] починають 21 червня, тому після нашої гри 19 червня побачимо".

 • Про тренерський штаб збірної України
"Ведемо перемовини, ще не підписали [контракти] з усіма помічниками. Але це, вважаю, будуть ті помічники, з якими я працював в "Аль-Айні": Альберто Босх та Вісенте Гомес. Далі будуть українські помічники, з якими я домовлююся, та Гліб Платов, який вже працює з нами. Гліба я вже знаю дуже давно, він працював зі мною в "Динамо", потім поїхав в академію до Катару, працював в "Дніпрі-1". Тренер воротарів - Рустам Худжамов".
 • Про кадрову ситуацію в збірній Україні

"На жаль, травма Яремчука не дозволяє йому приїхати до національної збірної. Ми розмовляли з ним, він вибачився і буде готуватися до сезону в своєму клубі. Викликали достатньо кандидатів, яких я бачу, що вони заслужили бути в національній збірній. Той-таки Ванат, який останні пів сезону показував дуже стабільний футбол. Влад Кочергін, за яким я слідкував ще коли був у "Зорі": своїми іграми у Польщі, став чемпіоном - він довів, що заслуговує місця в національній збірній. Тому подивимося, у нас багато кандидатів, є конкуренція на кожну позицію.

Владислав Кочергін
Владислав Кочергін. Фото: ФК "Ракув"

Багато гравців не отримують тієї практики, яку ми вважаємо задовільною. Коли вони приїдуть до національної збірної, треба на них дивитися. Тому ми створюємо конкуренцію на кожній позиції, щоб подивитися у тренувальному процесі, як вони виглядають. Не можу сказати, хто буде в основному складі у грі з Німеччиною, Мальтою чи Північною Македонією. Потрібно почати працювати, дивитися у тренувальному процесі на футболістів, хто з них готовий більше.

Спілкуюся з багатьма футболістами, не лише з кандидатами у збірну. Вважаю, що потрібно не лише спілкуватися, але й дивитися їх у справі. Дивився український чемпіонат, багато ліг, де грають футболісти, що претендують на збірну. Маю достатньо інформації. Потрібно почати тренування та подивитися, в якій вони формі.

Стан Андрія Ярмоленка? Взагалі вважаю, що Андрій [Ярмоленко] зараз у хорошій формі. Дивлюся над тим, як він працює в "Аль-Айні", як працює над собою. Тому тільки радий за Андрія. Повертатися у "Динамо" - це його рідний дім, впевнений, що на нього тут чекають.

Андрій Ярмоленко провів сезон під керівництвом Сергія Реброва в "Аль-Айні"
Андрій Ярмоленко провів сезон під керівництвом Сергія Реброва в "Аль-Айні". Фото: ФК "Аль-Айн"

Виклик Ігнатенка як альтернатива Степаненку? У нас ще є Бражко, якого викликали в молодіжну збірну. Мені подобається цей гравець, він дуже важливий для U21. Дивлюся за багатьма українськими футболістами. Бачу гравців, які можуть скласти конкуренцію і Степаненкові, і Сидорчуку. Ігнатенка я знаю по "Ференцварошу". У нас три гри, ми викликали достатньо гравців, можливо пізніше під'їде Сергій Кривцов. Вважаю, що склали достатню конкуренцію, щоб підготуватися до цих трьох важливих зустрічей.

На жаль ми не можемо викликати Зінченка, бо він травмований. Викликали Соболя та Миколенка. Матвієнко може грати лівого захисника, але зараз у нього більше позиція всередині. Соболь грав в останній грі 45 хвилин, Миколенко був готовий, але казав, що краще підготується до національної збірної, якщо її пропустить [останню гру за "Евертон"]".

 • Про умови контракту зі збірною України
"Хто визначав склад збірної? Я. Коли почав діяти мій контракт? Він є чинним. Ми домовилися з "Аль-Айном", бо мій контракт був до 30 червня. Зараз я отримав папери від "Аль-Айна" - можемо підписувати".
Сергій Ребров
Сергій Ребров. Фото: Сергій Захарченко / Суспільне Спорт
 • Про час на підготовку до червневих матчів

"Мало часу, а що з цим робити? Я запитував у федерації, чи можна зібрати збірну на один-два дні раніше, але зараз це неможливо. Тому маємо те, що маємо. Достатньо чи ні, але ми маємо працювати з тим, що є".

 • Яким бачить стиль гри збірної України
"Чи є спільне з футболом Шевченка? Можливо. Питання у тому, коли це трапилося: після двох років роботи, коли Шевченка майже всі журналісти вбивали за його стиль гри, а потім він потрапив на чемпіонат Європи. Пам'ятаю більше всього цей матч проти Мальти, що з ним робили. Тому я не вважаю, що дуже важливий стиль. Збірна України має бути більш агресивною у порівнянні з останнім матчем проти Англії. А стиль - побачимо".

Що відомо про призначення Сергія Реброва

 • Ребров уперше працюватиме з національними командами. Перед цим у кар'єрі 49-річного тренера були лише клуби: "Динамо" (2014-2017), "Аль-Ахлі" (2017-2018), "Ференцварош" (2018-2021) та "Аль-Айн" (2021-2023).
 • Збірна України - остання команда зі списку європейських, яка назвала тренера перед стартом відбору на Євро-2024.
 • Крім Англії, у відборі на чемпіонат Європи-2024 Україна зіграє Італії, Північної Македонії та Мальти.
 • Для виходу на Євро-2024 через відбір Україна має фінішувати у топ-2 групи. Ще три місця на турнірі визначаться через Лігу націй.

Розклад червневих матчів збірної України

 • 12 червня. Німеччина - Україна (товариський матч)
 • 16 червня. Північна Македонія - Україна (відбір на Євро-2024)
 • 19 червня. Україна - Мальта (відбір на Євро-2024)
На початок