Франція глибоко стурбована гуманітарними та екологічними наслідками руйнування Каховської ГЕС і готова надати допомогу Україні для реагування на наслідки часткового руйнування дамби.
Про це йдеться у заяві посольства Франції в Україні, яка опублікована на сайті дипломатичної установи.
"Франція висловлює глибоку стурбованість гуманітарними та екологічними наслідками цього руйнування для постраждалого українського населення, а також для безпеки Запорізької АЕС. Вона уважно стежить за ситуацією на станції та висловлює свою повну підтримку зусиллям генерального директора МАГАТЕ щодо збереження її цілісності", — йдеться у повідомленні.
Зокрема у посольстві назвали руйнування Каховської ГЕС "особливо тяжким діянням".
"Часткове руйнування Каховської дамби, що сталося минулої ночі, є особливо тяжким діянням. Це ще раз демонструє трагічні наслідки агресії, за яку Росія несе виключну відповідальність", — заявили у посольстві Франції в Україні.
У дипломатичній установі зазначили, що Франція продовжуватиме засуджувати війну, яку Росія веде проти України з грубим порушенням міжнародного права.
"Франція продовжуватиме засуджувати незаконну агресивну війну, яку Росія веде проти України з грубим порушенням міжнародного права, і закликати до повного, негайного та безумовного виведення російських збройних сил з усієї території України. Франція готова надати допомогу українській владі для реагування на наслідки часткового руйнування дамби.
Що відомо про підрив Каховської ГЕС
Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.
Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.
За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.
Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.