Біля танкера Delfi в Одесі знову зафіксували викид палива, збитки перевищили $15 тисяч

Біля танкера Delfi в Одесі знову зафіксували викид палива, збитки перевищили $15 тисяч

Біля танкера Delfi в Одесі знову зафіксували викид палива, збитки перевищили $15 тисяч
Суспільне Одеса

На пляжі Дельфін, де затонув танкер Delfi, зафіксували викид нафтопродуктів. Площа забруднення склала майже 80 квадратних метрів, розповів керівник відділу Державної екологічної інспекції морської акваторії Одеської області Віталій Караулов.

Він додав, що викиди палива фіксують практично кожного дня. За даними Караулова, це вже призвело до збитків у понад 15 тисяч доларів. Однак це не остаточна цифра, оскільки після кожного нового викиду нафтопродуктів сума збільшується, пояснив еколог.

"Ми сьогодні помітили підтоплений кут бону. Звернулися до Адміністрації Морських портів України щодо цього факту з проханням вплинути на ситуацію та загородити танкер, аби не давати нафтопродуктам витікати в акваторію наших пляжів", – розповів Віталій Караулов.

Біля танкера Delfi в Одесі знову зафіксували викид палива, збитки перевищили $15 тисяч
Біля танкера Delfi в Одесі знову зафіксували викид палива, збитки перевищили $15 тисяч. Суспільне Одеса

Зазначимо, голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций звернувся до Кабміну з проханням дозволити АМПУ примусово підняти танкер Delfi з мілини від узбережжя.

Досі АМПУ не могла вплинути на ситуацію через "категоричну відмову судновласника". Про це Суспільному повідомив речник Одеської ОДА Денис Соколов.

"Судновласник відмовляється надати такі права та заявляє про бажання своїми силами прибрати танкер. Але ми бачимо, що терміни спливають, а іржаве судно так і залишається на пляжі. Сьогодні на засіданні кабміну Денис Шмигаль доручив міністру інфраструктури Владиславу Криклію взяти це питання під особистий контроль та в найкоротші терміни прибрати Delfi", – зазначив Соколов.

Нагадаємо, танкер мали підняти до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.

Раніше капітан морського порту "Одеса" Кирило Цюпко розповів, що власник танкера просить відтермінувати термін підняття Delfi до 10 серпня. Натомість Адміністрація морських портів України попросила Цюпка відмовити судновласнику у подовженні терміну. За оцінкою АМПУ, у підрядника відсутні засоби, необхідні для підняття Delfi.

На пляжі в Одесі зафіксували виток нафтопродуктів з танкера Delfi
На пляжі в Одесі зафіксували виток нафтопродуктів з танкера Delfi. Суспільне Одеса

Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.

19 липня співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер, пояснив, що судно Delfi виявилося заважким, його підйом перенесли.

Що відомо

  • 22 листопада через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні. Водолази витягли на берег усіх трьох членів екіпажу, які до того відмовлялись від допомоги.
  • 25 листопада капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських торгівельних портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам.
  • Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 29 листопада правоохоронці встановили, що танкер Delfi міг бути причетним до незаконних оборудок, через що, за ним велося постійне спостереження.
  • 20 лютого капітану танкера Delfi оголосили підозру, але 13 березня капітана танкера Delfi випустили з-під варти.
  • 21 травня в Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.

Вибір редакції

На початок