Китай і Росія розпочали спільне повітряне патрулювання

Китай і Росія розпочали спільне повітряне патрулювання

Китай і Росія розпочали спільне повітряне патрулювання
Президент Росії Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін. Фото: AP

У вівторок, 6 червня, Китай і Росія провели спільне повітряне патрулювання над Японським і Східно-Китайським морями вшосте з 2019 року. Це спонукало сусідні Південну Корею і Японію підняти винищувачі, повідомляє агенство Reuters.

Міністерство оборони Китаю заявило, що патрулювання є частиною річного плану співпраці обох країн. За словами військових, Південна Корея підняла винищувачі після того, як 4 російських і 4 китайських військових літаки увійшли в зону ППО на півдні та сході Корейського півострова.

Збройні сили Японії заявили, що підняли винищувачі після перевірки того, що два російські бомбардувальники приєдналися до двох китайських бомбардувальників над Японським морем і пролетіли разом аж до Східно-Китайського моря, де до них приєдналися ще два китайські винищувачі.

Що відомо про останнє спільне навчання Китаю та Росії

Під час останнього спільного повітряного патрулювання Китаю з Росією в листопаді 2022 року Південна Корея також підняла винищувачі після того, як китайські бомбардувальники H-6K і російські бомбардувальники ТУ-95 і винищувачі SU-35 увійшли в зону розпізнавання протиповітряної оборони (KADIZ).

Японія так само підняла літаки, коли китайські бомбардувальники та два російські безпілотники влетіли в Японське море.

Спільне повітряне патрулювання розпочалося до того, як Росія вторглася в Україну. Пекін і Москва оголосили про своє партнерство, це стало результатом тривалого розширення двосторонніх зв’язків.

Під час патрулювання у травні 2022 року китайські та російські військові літаки наблизилися до повітряного простору Японії, коли в Токіо проходив саміт четвірки за участю лідерів Сполучених Штатів, Індії та Австралії, що викликало тривогу в Японії, хоча Китай заявив, що польоти не були спрямовані проти третіх сторін.

На початок