Міноборони вперше з початку вторгнення РФ провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Які результати

Міноборони вперше з початку вторгнення РФ провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Які результати

Міноборони вперше з початку вторгнення РФ провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Які результати
Міністерство оборони України. Фото: Міноборони

Сьогодні 6 червня Міністерство оборони України провело 22 аукціонів для забезпечення харчуванням українських Збройних сил. Це перші відкриті закупівлі Міноборони після скандалу з ймовірним розкраданням коштів, у якому зокрема звинувачують високопосадовців міністерства.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

Зазначається, що жоден відомий рітейлер не взяв участі в аукціоні, а прозорі правила поставки, так і не були забезпечені.

"Зокрема не скасований “каталог на 409 позицій”, який у НАБУ називали основою для корупційної схеми. Також Міноборони відмовилось змінити необґрунтовані вимоги до логістики. В МО не вказали, скільки саме та яких харчів з каталогу необхідно поставити, коли та куди постачальник має здійснювати поставку", — йдеться у повідомленні ЦПК.

Там також наголошують, що у результаті на одному з тендерів перемогла ТОВ "Гарна страва", яку журналісти Bihus.info вже фіксували за продажем харчів для ЗСУ за завищеними цінами.

У восьми з 22 тендерів перемогла ТОВ “АТОМСЕРВІС”, у трьох – ТОВ “РКГ”. За даними ЦПК, обидві компанії ймовірно працювали з Міноборони з початку повномасштабного вторгнення.

"У профайлах компаній на Opendatabot наявна інформація про мільйонні тендери за 2022 рік невідомому замовнику, назва якого скоріше за все схована через засекреченість всіх закупівель МО у минулому", — кажуть в організації.

Загальна вартість тендерів склала 17 595 042 278,06 грн. Переможцями у 22 тендерах визначено 9 компаній. Фінальне рішення щодо результатів тендеру ще має прийняти колегіальний орган Міноборони.

Що відомо про скандал з розкраданням на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.

Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня у Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку.

2 лютого ексзаступнику міністра оборони Олексія Резнікова В'ячеславу Шаповалову обрали запобіжний захід — 2 місяці перебування під вартою. Печерський районний суд Києва заарештував його з правом внесення застави у сумі 402 мільйони 600 тисяч гривень.

На початок