Уряд виділив півтора мільярда гривень для подолання наслідків катастрофи на Каховській ГЕС — Верещук

Уряд виділив півтора мільярда гривень для подолання наслідків катастрофи на Каховській ГЕС — Верещук

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук
. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, фото: Мінреінтеграції

Уряд виділив півтора мільярда гривень для подолання наслідків катастрофи на Каховській ГЕС. Про це повідомила віцепрем'єрка, міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук у телемарафоні “Єдині новини”. За її словами, із затоплених та підтоплених населених пунктів вже евакуювали понад 1200 людей. Станом на 16 годину інформації про загиблих не надходило. Однак є інформація про поранення.

“О 16-й годині відбулося засідання Координаційного штабу під моїм головуванням щодо евакуації цивільного населення, де доповідали керівники ОВА, зокрема, пан Прокудін, який доповів, що поки що немає інформації про загиблих. Однак є інформація про поранення. Інформація про рятувальника була ще вранці”, — сказала Верещук.

Одні евакуйованих людей поїхали потягом, і вже їх зустріли в Миколаєві, розповіла Верещук. Інші поїхали автомобільним транспортом. Їх чекають у Києві, Хмельницькому, Кропивницькому, Львові.

Також на Координаційному штабі розглядалося питання підвозу питної води до населених пунктів. За даними голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, добова потреба у підвезенні води — 550 тисяч літрів.

Верещук розповіла, що на засіданні Штабу завжди присутні міжнародні партнери, донори, місцеві волонтерські організації, які допомагають з підвезенням води.

“Йдеться і про ємності, і саме про воду із довезенням, весь етап та широкий спектр, який потрібно забезпечити. Я хочу їм сказати “дякую”. У нас є спроможності виправити ситуацію і зробити так, щоб людям не продавали питну воду по 200 грн за бутиль”, — пояснила міністерка.

Також Верещук розповіла, що уряд проголосув за створення Міжвідомчої робочої групи, яку очолив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

“Це логічно - він курує ДСНС. До цієї групи увійшли ми, як міністерство, наші заступники. І будемо координувати роботу. Дана група відповідає за подолання наслідків того, що відбулося на Каховській ГЕС”, — сказала Верещук.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

На початок