Міськрада Дніпра неодноразово ігнорувала пропозицію взяти в управління укриття – Фонд держмайна

Міськрада Дніпра неодноразово ігнорувала пропозицію взяти в управління укриття – Фонд держмайна

Міськрада Дніпра неодноразово ігнорувала пропозицію взяти в управління укриття – Фонд держмайна
Фото: Суспільне Дніпро

Фонд державного майна України відреагував на звинувачення міського голови Бориса Філатова у відмові передати укриття місту. Як повідомили на Faсebook-сторінці установи, міськраді ще до повномасштабного вторгнення пропонували взяти в управління захисні споруди.

За повідомленням, Фонд держмайна запропонував взяти на баланс міста укриття 27 квітня 2022 року.

Дніпровська міська рада лише 14 вересня відповіла, що розглядає пропозицію.А пізніше, 5 жовтня – що розглянуть пропозицію лише після того, як Фонд держмайна підготує приміщення до використання як укриттів.

"Наголошуємо, що в бюджеті українських міст можуть закладатися кошти на ремонт та облаштування сховищ, натомість ФДМУ не має коштів, щоб ремонтувати ці споруди самостійно. Пропозиція передати укриття після повномасштабного вторгнення була вже не першою. Фонд держмайна надсилав відповідні звернення в 2018 і 2019 роках", – йдеться у повідомленні.

Фонд держмайна досі готовий передати в управління Дніпровській міській раді розташовані у Дніпрі захисні споруди, зазначили в установі.

Нагадаємо, що 1 червня Борис Філатов у своєму Telegram-каналі звинуватив установу у відмові передати укриття місту.

Що відомо про роботу укриттів на території Дніпра та області

На Дніпропетровщині ухвалили рішення створити робочі групи на місцях, які обстежать укриття. Створені робочі групи зокрема перевірять, чи є вільний доступ до наявних укриттів.

Про незадовільний стан укриттів жителі можуть повідомляти на гарячу лінію ОВА — 0 800 505 600.

1 червня міський голова Дніпра Борис Філатов підписав розпорядження про доступ до всіх укриттів, які є в місті. За документом, всі укриття Дніпра відтепер повинні бути відчиненими для жителів цілодобово. Це сталось після трагедії у Києві, де під час атаки загинули люди, які не змогли потрапити в зачинене укриття.

Суд у Дніпрі зобов’язав міську раду оприлюднити перелік бомбосховищ, найпростіших укриттів, протирадіаційних укриттів. Відповідне рішення 1 червня ухвалив Третій апеляційний суд.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок