Якою є міждисциплінарна мистецька програма Docudays UA – кураторка

Якою є міждисциплінарна мистецька програма Docudays UA – кураторка

Якою є міждисциплінарна мистецька програма Docudays UA – кураторка
Docudays UA 2023

Міждисциплінарна мистецька програма Docu Синтез на фестивалі Docudays UA 2023 присвячена спільнотам та проживанню травматичного досвіду. Вона складається з кількох частин та включає сни.

Про це Суспільне Культура розказала кураторка програми Олександра Набієва.

"Цьогоріч Docu Синтез має назву "Фрагментарна композиція", оскільки в нас не було бажання створювати штучну цілісність там, де йдеться про уламки, уривки, фрагменти і друзки. Наша пропозиція – зосередитися саме на пропрацюванні травматичного досвіду і невимовного за допомогою мистецьких практик", – сказала вона.

Саме тому за її словами була обрана медіаінсталяція Євгена Арлова "За вікном", яка є інтервенцією в публічний простір кінотеатру Жовтень.

"Це робота художника, створена на основі відео з архіву війни. Це медіабаза, яка збирає медіасвідчення з усієї країни. Власне, це відео, які, мені здається, кожен і кожна з нас бачила багато разів прямо зі свого вікна неодноразово", – прокоментувала вона.

Набієва вважає, що сьогодні все українське суспільство є спільнотою свідків.

"Ця інсталяція – це спроба підкреслити цю спільноту і спроба подумати про те, чи може травматичний досвід, який нас об‘єднує, цифрові емпатичні зв'язки стати початком чогось нового?", – коментує кураторка.

Ще однією важливою складовою програми стала аудіоінсталяція із записів снів проєкту "Документування досвідів війни" Центру міської історії (головний координатор цього проєкту і ініціатор – Богдан Шумилович).

"Це просто розмови Богдана з його колегами, співробітниками  та співробітницями Центру міської історії, які переповідають свої сни. Починається ця розмова, звісно, з пам‘ятного сна дитинства. І поступово переходить до досвіду снів, які переживають співрозмовники Богдана від час повномасштабного вторгнення", – розповідає кураторка про роботу.

У межах цього проєкту також заплановані лекції.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок