Депутати Чернігівської облради вперше у 2023 році, в сесійній залі, провели засідання офлайн: які питання розглянули

Депутати Чернігівської облради вперше у 2023 році, в сесійній залі, провели засідання офлайн: які питання розглянули

Депутати Чернігівської облради вперше у 2023 році, в сесійній залі, провели засідання офлайн: які питання розглянули
ФОТО: Суспільне Чернігів

Вперше у 2023 році депутати Чернігівської облради зібралися у сесійній залі та провели засідання офлайн. У порядку денному було 40 проектів рішень. Загалом, у Чернігівській облраді відбулося пʼяте пленарне засідання з часів повномасштабного вторгнення. За цей час у сесійній залі депутати збиралися двічі. Вперше у 2022 році — 8 червня, тоді депутати облради змінили регламент роботи і дозволили голосування онлайн. Вдруге — 29 листопада 2022 року.

"Чому ВР працює офлайн, чому міська рада працює офлайн, так само і обласна рада має працювати офлайн. Якщо це обстріли будуть конкретно біля нас, то в деяких випадках, а системний характер воно не має носити", — розповів депутат облради, голова фракції "Слуга народу" Дмитро Іванов.

Дмитро Іванов
Депутат облради, голова фракції "Слуга народу" Дмитро Іванов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Перед пленарним засіданням орденами різних ступенів посмертно нагородили 10 воїнів з Чернігівщини.

Депутати Чернігівської облради вперше у 2023 році в сесійній залі провели засідання офлайн: які питання розглянули
Нагородження посмертно бійців із Чернгіівщини. ФОТО: Суспільне Чернігів

Серед проєктів рішень: земельні питання та управління комунальним майном, а також заяви про складання мандатів від трьох депутатів. Ми розпитали у голів фракцій причини звільнення обранців. За словами очільника фракції "Наш Край", його колега Григорій Данько нині перебуває за кордоном, складає аби мати можливість продовжувати тренувати збірну з вільної боротьби.

"Це його рішення. Він вже на пенсії і тренер нашої збірної. Це суто таке рішення, щоб він міг спокійно виїжджати і заїжджати в Україну. Бо зараз якщо заїде, то він не виїде на змагання", — сказав депутат облради, голова фракції "Наш Край" Сергій Баришовець.
Сергій Баришовець
Депутат облради, голова фракції "Наш Край" Сергій Баришовець. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олександр Козик із фракції "Європейська Солідарність" постійно перебуває за кордоном, а тому не може виконувати своїх повноважень, говорить його колега Юлія Заїка. Третій депутат, хто складає мандат – Віталій Свириденко від "Слуги Народу". Голова фракції Дмитро Іванов відмовився повідомляти причини, з яких колега складає повноваження, назвав це особистою справою Свириденка.

Сам Дмитро Іванов голосував лише за звільнення свого однопартійця. Двох інших не підтримав. Відсторонили від виконання повноважень лише Свириденка, "за" проголосували 35 із 44 присутніх депутатів.

Для звільнення Козика та Данька не вдалося зібрати достатньо голосів.

З ліва на право: Віталій Свириденко, Олександр Козик, Григорій Данько
З ліва на право: Віталій Свириденко, Олександр Козик, Григорій Данько. ФОТО: Чернігівська обласна рада

Також сьогодні депутати облради підтримали звернення до Президента, Кабміну та Верховної Ради щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви та організацій залежних від неї, а також УПЦ МП.

"Міжнародна конвенція з прав людини говорить про те, що обмежувати діяльність релігійних організацій ми можемо лише в тому випадку, коли є суперечення щодо захисту нацбезпеки. Я хочу звернути вашу увагу, що це не питання віри, як це сприймається в громадах, як це сприймається вірянами. Це питання нашої безпеки", — сказала дупутатка облради, фракція "Європейська солідарність" Юлія Заїка.

Таке звернення підтримали 33 депутати, двоє утримались, решта не голосували.

Юлія Заїка
Депутатка Чернігівської облради Юлія Заїка. ФОТО: Юлія Заїка

Більше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок